Przegląd tygodnia z 8.01.2023 w Wodzisławiu Śląskim. Najważniejsze wydarzenia od 1.01 do 7.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wodzisławia Śląskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 1.01 a 7.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Studniówka II LO im. J. Tischnera w Wodzisławiu. Jak oni zatańczyli tego poloneza? Ręce same składały się do oklasków ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia: Wodzisław Śląski, 8.01.2023. 1.01 - 7.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Studniówka II LO im. J. Tischnera w Wodzisławiu. Jak oni zatańczyli tego poloneza? Ręce same składały się do oklasków ZDJĘCIA

Przepiękne kreacje i doskonały makijaż dziewczyn, eleganckie garnitury chłopców. Radość, ale i podekscytowanie towarzyszyły uczestnikom dzisiejszej (7 stycznia) studniówki maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu. Młodzież z klas czwartych A, B i C bawiła się w Domu Przyjęć Premium w Radlinie – w sumie 90 uczennic i uczniów, w większości z osobami towarzyszącymi.

📢 Rydułtowy. Tłumy na Orszaku Trzech Króli. Była żywa stajenka z... wielbłądami oraz widowisko z pałacem Heroda ZDJĘCIA

Ulicami Rydułtów przeszedł doprawdy imponujący Orszak Trzech Króli, co do liczby uczestników i rozmachu organizacyjnego. Jego hasło: Niech prowadzi nas gwiazda. Bohaterowie 6 stycznia byli oczywiście konno. Bodaj największą atrakcją była żywa szopka na rynku. A w niej Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus i wielbłądy, osiołki czy lamy.

📢 Orszak Trzech Króli 2023 w Skrbeńsku (gmina Godów). Była wyśmienita świąteczna atmosfera i koncert kolęd

Historyczne wydarzenie! Po raz pierwszy ulicami Skrbeńska (gmina Godów w powiecie wodzisławskim) przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wszystko działo się w piątek 6 stycznia 2023 roku.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 8.01.2023: 1.01-7.01.2023 Wodzisław Śląski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wodzisławiu Śląskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Orszak Trzech Króli w Rydułtowach wyruszy z trzech miejsc. Gdzie się pojawią? Sprawdźcie punkty zbiórki i program

Dzisiaj (6 stycznia), w Rydułtowach rozpocznie się Orszak Trzech Króli, jeden z najbardziej znanych w naszym regionie. Uczestnicy wyruszą z trzech miejsc, a wszystkie trzy grupy spotkają się przy urzędzie miasta. Stamtąd pójdą na Rynek. Z wydarzenia opublikujemy relację fotograficzną.

📢 9-latka z Gołkowic nie wróciła po lekcjach do domu. Wodzisławska policja została postawiona na nogi. Jaki był efekt poszukiwań?

Zaniepokojona matka powiadomiła policję w Gołkowicach, że jej 9-letnia córka nie wróciła po lekcjach do domu. Do poszukiwań dziewczynki dyżurny zaangażował między innymi dzielnicowych. To właśnie ci policjanci, niemal błyskawicznie ustalili miejsce pobytu dziecka.

📢 Awantura o Ukraińców w Wodzisławiu. Prezydent bije na alarm, że rada miasta zabrała kasę na uchodźców. Szef rady miasta mówi, że to bzdury

Na zwołanej przez prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecę konferencji prasowej, usłyszeliśmy, że radni koalicyjnej większości przesunęli pieniądze z dotacji wojewody na utrzymanie Ukraińców na inny cel. Będzie musiał więc wyrzucić przebywających w bursie uchodźców na bruk. Przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak mówi, że to wierutna bzdura, a prawda jest inna.

📢 Wodzisław. 25-latek prowadził po narkotyku. Wynik badania narkotestem był jednoznaczny. Ale to nie wszystkie przewinienia kierowcy

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Jak się okazało, 25-latek nie miał uprawnień i był pod wpływem marihuany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

📢 Tak Wodzisław wita noworodki. W głównej roli słynne miejskie skrzaty. Najbardziej ucieszą się zmotoryzowani rodzice maluchów

Jak co roku noworodki w Wodzisławiu otrzymają od miasta upominek. W 2023 roku, maluchy oprócz listu gratulacyjnego prezydenta Mieczysława Kiecy dostaną osłonki przeciwsłoneczne do samochodu z Wodzisławskimi Skrzatami, które można zobaczyć w różnych miejscach na starówce.

📢 Wodzisław. Złóż wniosek o preferencyjny zakup węgla. Miasto przystąpiło do programu również w 2023 roku!

Miasto także w tym roku przystąpiło do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego. W wodzisławskim magistracie można ponownie składać wnioski - do 15 kwietnia. Jeśli do końca grudnia ktoś nie zakupił przysługującej mu 1,5 tony węgla, teraz może nabyć 3 tony.

📢 Mikołajek z Wodzisławia walczy o życie. Trwa zbiórka na najdroższy lek świata. Przekażcie 1,5 procenta podatku dla chłopczyka!

Mikołaj Kubala, syn policjanta pracującego w komisariacie policji w Gorzycach, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA. Trwa walka o jego życie, organizowane są zbiórki na najdroższy lek świata, który aktualnie kosztuje ponad 9 mln zł.

📢 Wodzisław. Drugie życie dla choinek. To poświąteczna inicjatywa dla środowiska naturalnego. Gdzie będzie można zostawić drzewko?

Wodzisławski magistrat wraz z Służbami Komunalnymi Miasta rozpoczyna akcję „Daj drugie życie choince po świętach”. Jest to ważna inicjatywa dla środowiska naturalnego, która pozwoli także mieszkańcom pozbyć się świątecznych drzewek ze swoich domów i mieszkań. Choinkę w doniczce będzie można pozostawić od
9 stycznia w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Marklowickiej oraz w dziesięciu punktach zbiórki zlokalizowanych we wszystkich dzielnicach miasta.

📢 Jakie czynsze w Wodzisławiu, Rydułtowach, Radlinie i Pszowie? Czy już wzrosły, a gdzie będą podwyżki, a gdzie jest bez zmian?

W Wodzisławiu czekają aż GUS ogłosi najnowszy wskaźnik inflacji, wówczas wzrosną czynsze. Już teraz jest drożej o wyższą stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. ZGK w Rydułtowach na pewno zaproponuje droższe opłaty za czynsze, ale decyzja należy do burmistrza. Radlin ma wyższe stawki od jesieni zeszłego roku.

📢 Mieszkasz w Mszanie, Połomi lub Gogołowej? Sprawdź dane w ewidencji gruntów i budynków. Dlaczego warto to zrobić?

Od 16 stycznia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zweryfikować dane ujęte w projekcie operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla gminy Mszana, obręby: Mszana, Połomia, Gogołowa. Warto to zrobić, gdyż od tych informacji zależy m.in wysokości podatków płaconych gminie.

📢 Wójt Godowa podziękował strażakom za pomoc uchodźcom. Ich wsparcie było bezcenne. Co takiego zrobili?

Podczas sesji Rady Gminy w Godowie, wójt Mariusz Adamczyk podziękował wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. Strażacy z Godowa na przykład, przez dziewięć miesięcy udostępniali swą remizę uciekinierom ze wschodu; matkom z dziećmi, którzy w Polsce szukali schronienia przed rosyjską inwazją.

📢 Radlin. Zostawiła teczkę z pieniędzmi na dachu samochodu. 35-latek znalazł zgubę. Co zrobił z teczką?

Na środku jezdni w Radlinie zauważył teczkę. Wewnątrz znajdowały się dokumenty i gotówka - ponad 3 tysiące złotych. 35-letni mężczyzna, bez chwili wahania zaniósł ją do najbliższego komisariatu policji.

📢 Uwaga! Piraci drogowi - jeden gnał przez Połomię, drugi wpadł w Wodzisławiu. Ponieśli surowe konsekwencje

Dwaj kolejni kierowcy zlekceważyli obowiązek jazdy z dozwoloną prędkością i w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km na godz. Zostali namierzeni w Wodzisławiu i Połomi. Obaj wpadli w ręce drogówki. Na trzy miesiące stracili prawa jazdy i otrzymali po 1 500 złotych mandatu.

📢 Pszowskie przedszkola przyjmą dzieci. 9 stycznia rusza nabór i potrwa tylko pięć dni. Warto się pospieszyć

9 stycznia, w Pszowie rusza nabór do przedszkoli na rok szkolny 2023/2024. Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 13 stycznia. Zdaniem rzeczniczki urzędu miasta Hanny Blokesz-Baczy, pięć dni w zupełności wystarczy. Rodzicom bardzo zależy na umieszczeniu dziecka w placówce, więc na pewno nie przegapią terminu.

📢 Brayan pierwszym dzieckiem urodzonym w 2023 roku w Wodzisławiu. Przyszedł na świat 1 stycznia. Zobaczcie maluszka ZDJĘCIA

Brayan, syn Pauliny i Sebastiana jest pierwszym maluszkiem urodzonym w 2023 roku w powiecie wodzisławskim. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godzinie 12:27, ważył 3490 gramów i mierzył 54 centymetrów.

📢 Rok pełen sukcesów dla ARY z Wodzisławskiego Centrum Kultury! To była lawina nagród. Pora na podsumowanie 2022 ZDJĘCIA)

Początek Nowego Roku to czas podsumowań. Amatorski Ruch Artystyczny w 2022 wykonał kawał dobrej roboty, o czym mogą świadczyć wyniki. Zespoły ARA zorganizowały 111 wydarzeń kulturalnych, w tym pokazy sceniczne, przedstawienia i warsztaty dla szkół i przedszkoli, spotkania, wystawy, przeglądy, zawody, wyjazdy, itp.).

📢 Wodzisław. Zmiany dla konsumentów. Jakie nowe przepisy weszły w życie od 1 stycznia 2023 roku?

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Wodzisławiu informuje, że 1 stycznia weszło w życie wiele ważnych przepisów. Zmiany w polskim prawie (m.in. ustawie o prawach konsumenta, ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, ustawie o informowaniu o cenach towarów i usług, Kodeksie cywilnym) wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej. Dodatkowo z inicjatywy Prezesa UOKiK wprowadzono regulacje, które mają ukrócić nieuczciwe praktyki na pokazach handlowych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie