Sprzęt do nauki dla dziecka – ile kosztuje?

Materiał informacyjny hapipożyczki

Zamknięte szkoły w ubiegłym roku szkolnym zmieniły zupełnie podejście do nauki. Epidemia koronawirusa sprawiła, że dzieci zaczęły uczyć się w domu i znacznie odmieniła dotychczasowe potrzeby związane ze sprzętem elektronicznym. Do tej pory staraliśmy się minimalizować dostęp dzieci do takich urządzeń. Dziś staramy się przygotować wcześniej na wypadek powrotu nauki zdalnej. Eksperci hapipożyczek podpowiadają, w co warto zainwestować szykując tegoroczną wyprawkę dla dziecka.

Niezależnie od tego, czy dzieci w tym roku będą uczyły się zdalnie czy stacjonarnie w szkołach, odpowiedni sprzęt do nauki zapewni im pełen komfort w pokonywaniu codziennych, szkolnych wyzwań. Do rzeczy niezbędnych należy bez wątpienia dobry komputer, najlepiej lekki i przenośny laptop oraz słuchawki z mikrofonem. Jeżeli dysponujemy większym budżetem to warto rozważyć też wygodny fotel do utrzymania prawidłowej postawy przy komputerze, dodatkowy monitor do laptopa, czytnik e-booków oraz smartwatch.

Do dobrych informacji należy zaliczyć fakt, że laptopa do nauki dla dziecka w szkole podstawowej lub średniej nie trzeba szukać na najwyższych półkach. Standardowe zadania szkolne nie wymagają zaawansowanych parametrów. Na potrzeby codziennej nauki wystarczy model z przekątną 15,6 cala, czyli w optymalnym rozmiarze, który nie będzie męczył wzroku i pozwoli siedzieć w odpowiednim oddaleniu od monitora. Taki komputer znajdziemy w przedziale cenowym 900-1400 złotych.

Do codziennej nauki niezbędne będą też wygodne słuchawki, dzięki którym dziecko będzie mogło swobodnie oglądać filmy edukacyjne lub lekcje online. To szczególnie ważne, jeżeli mamy więcej dzieci lub dziecko nie ma własnego pokoju do nauki. Wybierając słuchawki, zwróćmy też uwagę, żeby ich głośność nie przekraczała 85dB, która jest bezpieczna dla nawet najmłodszych uszu. Najlepsze będą słuchawki nauszne, których nie trzeba wkładać do środka ucha. Model z mikrofonem pozwoli swobodnie prowadzić rozmowy online lub nagrywać dźwięki. Koszt słuchawek w zależności od modelu to średnio 60-150 złotych.

Aby zapewnić dziecku komfortowe warunki nauki przy komputerze, warto zainwestować w wygodny fotel z odpowiednim podparciem dla ciągle rosnącego kręgosłupa. Najlepszym wyborem będzie model obrotowy z regulowaną wysokością oparcia oraz siedziska. Przydadzą się także podłokietniki, które wymuszą odpowiednią pozycję przy biurku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są proste fotele gamingowe, które nie tylko wyglądają designersko, ale są także skonstruowane w bardzo ergonomiczny sposób, zapewniający wygodne warunki nawet podczas długich godzin spędzanych przy komputerze. Na taki fotel powinniśmy przygotować od 350 do nawet 800 złotych.

Podczas zakupów warto zwrócić także uwagę na dodatkowy monitor do laptopa, który pozwoli uzyskać większą przestrzeń roboczą i zapewni odpowiednią postawę szyjnego odcinka kręgosłupa. Dobrej jakości monitor kupimy już od 300 złotych. Aby zapewnić dziecku dostęp do nieograniczonej biblioteki i zachęcić tym samym do czytania, rozważmy zakup czytnika e-booków, którego średnia cena to ok. 400 złotych. Do ciekawych gadżetów należy też smartwatch, czyli elektroniczny zegarek monitorujący aktywność fizyczną i motywujący do ruchu. Kupimy go już nawet za 150-400 złotych.

Podsumowując, z wyliczeń ekspertów hapipożyczek wynika, że podstawowa wersja sprzętu elektronicznego do nauki dla dziecka, czyli zakup laptopa oraz słuchawek to wydatek rzędu 1000-1550 złotych. Jeżeli zdecydujemy się dodatkowo na fotel, monitor oraz inne gadżety rozwijające umiejętności i pasje dziecka to najbogatsza wersja wyniesie od 2200 do nawet 3500 złotych. Nie warto jednak na tym oszczędzać, ponieważ tego rodzaju wyprawka różni się od standardowego zestawu wymienianych co roku zeszytów, długopisów i książek, i posłuży dziecku przez co najmniej kilka lat edukacji.

Materiał oryginalny: Sprzęt do nauki dla dziecka – ile kosztuje? - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie