Sukcesy naszych sportowców

AREK
Znakomite występy zanotowały biegacze i biegaczki z powiatu wodzisławskiego. podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Narciarskich, która odbywała się w Wiśle Kubalonce. Łącznie zdobyliśmy cztery medale.

Na imprezie, która jest uznawana Mistrzostwami Polski juniorek Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śl. wywalczyła brązowy medal w biegu sprinterskim na 1,4 km stylem dowolnym. To olbrzymi sukces naszej biegaczki. Mimo, iż w pozostałych startach Dominika Bielecka nie stanęła na podium, to jednak notowała bardzo dobre wyniki. - W biegu na dystansie 7,5km stylem dowolnym Dominika zajęła 5 miejsce. W biegu na dystansie 5km stylem klasycznym zajęła 7 miejsce - mówi Krzysztof Skorupa, trener biegaczki. Z kolei w sztafecie sprinterskiej wraz Sonią Fulneczek, zawodniczki MKS Wodzisław Śl. zajęły 7 miejsce.

- Medal wywalczony przez Dominikę jest już czwartym medalem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W ubiegłym roku zdobyła 2 złote i 1 brązowy medal. W sumie Dominika zdobyła już w swojej karierze sportowej 22 medale Mistrzostw Polski i jest niewątpliwie najlepszą zawodniczką w historii sportu wodzisławskiego po Tomaszu Sikorze - dodaje Skorupa.

Warto podkreślić dobre wyniki zawodników i zawodniczek UMKS Marklowice. Na szczególne słowa uznania zasługuje Sylwia Molitor. Biegaczka zdobyła dwa srebrne medale. Pierwsze srebro wywalczyła na dystansie 7,5 km stylem dowolnym. Do pierwszej zawodniczka straciła minutę i 23 sekundę. Kolejny krążek otrzymała dzięki świetnej postawie w biegu na 5 km stylem klasycznym (strata 44,2 sekundy). Natomiast w kategorii w której medal wywalczyła Dominika Bilelecka, Molitor była czwarta.

- Pogoda nie rozpieszczała zawodniczek, wszystkie biegi były rozgrywane przy temperaturze -22 stopni, co dodatkowo utrudniało bieg. Pomimo tego biegaczki poradziły sobie i z temperaturą i dystansem -dodaje Skorupa.

Na koniec nie można pominąć dobrego występów panów. Marek Skatuła oraz Tomasz Bugiel (UMKS Marklowice) uplasowali się na trzeciej pozycji w sprinterskiej sztafecie.