SWD Wodzisław z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w Rybniku

Arkadiusz Biernat
Sukces SWD na mistrzostwach rozgrywanych w Rybniku
Sukces SWD na mistrzostwach rozgrywanych w Rybniku Arek Biernat
Piłkarki SWD Wodzisław Śl. z brązowymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Zawody rozegrano w Rybniku. Złote medale wywalczyły piłkarki GKS Katowice,

SWD Wodzisław z brązowym medalem Mistrzostw Polski

W meczu o trzecie miejsce do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Drużyna SWD Wodzisław Śląski, która w ćwierćfinale po remisie 2:2 z KSB Lędziny wygrała w karnych 5:4, a w półfinale przegrała 2:4 z Pogonią Tczew, swój ostatni występ rozpoczęła od gola z akcji, zdobytego przez Julię Piętakiewicz w 7 minucie meczu.

Zespół SMS Łódź wyrównał jednak w 16 minucie z rzutu wolnego i po 20 minutach gry sędziowie zarządzili "szóstki". Tym razem wystarczyły jednak tylko dwie serie, bo w pierwszej Zuzanna Karwowska ulokowała piłkę w siatce, a Ewa Sikora obroniła strzał przeciwniczki.

Natomiast w drugiej kolejce Nicole Jendrzejczyk była bezbłędna, a zawodniczka z SMS Łódź spudłowała i rezultat 2:0 oznaczał sukces zespołu Radosława Borowskiego. SWD wystąpiła w składzie: Sikora - Karwowska, Zygulska, Brzychczy, Jendrzejczyk - Piętakiewicz, Dolnik oraz Jarząbek, Grycman, Wierzba, Matuszczak, Gwiżdż.

GKS Katowice ze złotymi medalami

GKS Katowice w fazie grupowej wygrał wszystkie mecze. W fazie pucharowej musiał się już solidnie namęczyć. W ćwierćfinale katowiczanki 3:2 pokonały Unię Opole, a w półfinale z SMS Łódź oraz w finale z Pogonią Tczew po bezbramkowych remisach wygrały w karnych.

Szczególnie w boju z łodziankami emocje sięgały zenitu, bo potrzebnych było aż 11 serii strzałów z 6 metrów, żeby wpisać, że rezultatem 6:5 awans wywalczyły podopieczne Angeliny Łąckiewicz-Oślizło i Krzysztofa Witka.

W finale wystarczyły trzy niepełne serie, bo w pierwszej z nich: Oliwia Grzegorczyk trafiła, a Kinga Seweryn obroniła strzał tczewianki. W drugiej Zuzanna Witek i przeciwniczka celnie uderzyły więc gdy Julia Gutowska w trzeciej serii pokonała bramkarkę Pogoni rozpoczął się katowicki taniec zwycięstwa, a na tablicy wyników pozostał rezultat 3:1. GKS Katowice grał w składzie: Seweryn - Bednarska, Grzegorczyk, Gutowska, Witek - Krakowiak, Kawulka, Czekańska oraz Malik, Krelińska, Zielasko, Witkowska, Thamm.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet U-14 w futsalu rozegrano w Rybniku.