Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tajemnice zamczyska na Kotówce. Ponad 100 osób na premierze w Wodzisławiu najnowszej książki Pawła Porwoła. Niezwykły wieczór ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Autor książki "Zamczyska na Kotówce" z miłośnikami dziejów ziemi wodzisławskiej na spotkaniu autorskim w bibliotece
Autor książki "Zamczyska na Kotówce" z miłośnikami dziejów ziemi wodzisławskiej na spotkaniu autorskim w bibliotece Starostwo Wodzisław
Cóż to był za wieczór! Przepełniony historią, wspomnieniami i legendami o miejscu, którego historia jest niezwykła. Ponad sto osób uczestniczyło w spotkaniu autorskim w bibliotece w Wodzisławiu Śląskim z Pawłem Porwołem, autorem "Zamczyska na Kotówce" - najnowszej publikacji powiatu wodzisławskiego.

„Zamczysko na Kotówce” jest piątą publikacją z cyklu wydawniczego pn. „Ciekawostki Powiatu Wodzisławskiego”. Wczoraj miało swoją premierę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Podczas spotkania Paweł Porwoł opowiadał o legendach i podaniach związanych ze znajdującym się w Lubomi zamczyskiem, konfrontując je z faktami historycznymi. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z autorem oraz wymianą informacji historycznych. Każdy z uczestników otrzymał bezpłatny egzemplarz „Zamczyska na Kotówce”. Każdy mógł też liczyć na autograf oraz wpis Pawła Porwoła.

Średniowieczny zamek na Kotówce

Pozostałości średniowiecznego zamku na Kotówce w Lubomi są zdaniem specjalistów jednym z najcenniejszych zabytków archeologicznych na terenie Górnego Śląska. Najnowsze wydawnictwo – zatytułowane „Zamczysko na Kotówce” – na kilkudziesięciu stronach przypomina zapomnianą historię obiektu, który jest rzadkim reliktem ufortyfikowanej siedziby książęcej z XIV-XV w. Stanowisko posiada zachowaną formę terenową i nawarstwienia kulturowe, które są nasycone licznymi zabytkami ruchomymi (także z epoki brązu).

Pierwszą publikację z nowego cyklu wydawniczego pn. „Ciekawostki Powiatu Wodzisławskiego” Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wydało w 2015 roku. Celem cyklu wydawniczego jest promocja powiatu wodzisławskiego, ciekawych miejsc znajdujących się na jego terenie, interesujących historii i innych ciekawostek.

Wcześniej nakładem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim ukazały się publikacje przedstawiające:

  • dzieje Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Wodzisławiu Śląskim (1865-2015),
  • dzieje kościoła św. Józefa Robotnika w Nieboczowach,
  • historię browarów, jakie dawniej funkcjonowały w Wodzisławiu Śląskim,
  • historię uzdrowisk w Zawadzie i Kokoszycach.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto