Rafał Rusiecki
Trefl Gdańsk pokonał 3:1 Visłę w Bydgoszczy
Trefl Gdańsk pokonał 3:1 Visłę w Bydgoszczy Tomasz Czachorowski
PlusLiga. Od zwycięstwa 3:1 rozpoczął w Bydgoszczy intensywną serię meczów Trefl Gdańsk. Nasi siatkarze źle weszli w niedzielne spotkanie, ponieważ stracili pierwszego seta. Później było już jednak tylko lepiej.

W starciu z najsłabszą drużyną PlusLigi trener Michał Winiarski dał szansę gry w wyjściowej szóstce Mateuszowi Janikowskiemu. 20-letni przyjmujący spędził na boisku półtora seta, ale nie był to najlepszy okres gry Trefla w Bydgoszczy. Po pierwszej partii Visła prowadziła 1:0, a i w drugiej miała ochotę rozpędzić się po trzecią wygraną w sezonie.

Na parkiecie pojawił się jednak Ruben Schott. Doświadczony niemiecki przyjmujący odmienił obraz gry. Gdańszczanie złapali wiatr w żagle, a większe pole manewru w ataku miał także rozdzielający piłki Marcin Janusz. Rozgrywający Trefla walnie przyczynił się do zwycięstwa, za co otrzymał drugą w tych rozgrywkach statuetkę dla najlepszego siatkarza meczu.

W trzeciem i czwartym secie Visła nie miała już nic do powiedzenia, a Trefl te partie wygrywał do 15 punktów. 18 - najwięcej - po stronie gdańszczan zgarnął oczywiście Bartosz Filipiak. Nasz atakujący miał 55 procent skuteczności.

W środę, 26 lutego o godz. 18.30 podopieczni trenera Winiarskiego rozegrają następny mecz, a sportowa poprzeczka pójdzie w nim znacznie wyżej. Rywalem będzie MKS Będzin prowadzony przez znanego w Gdańsku Jakuba Bednaruka. Z tym zespołem Trefl przegrał tylko raz na 11 ligowych konfrontacji. MKS niemrawo rozpoczął rozgrywki 2019/2020, ale w ostatnich ośmiu meczach aż sześć razy był górą! Wśród pokonanych ma m.in. Zaksę Kędzierzyn-Koźle (3:1)!

BKS Visła Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25)

Visła: Masny 1, Gałązka 9, Woch 4, Quiroga 6, Peszko 6, Filip 17, Bonisławski (libero) oraz Gryc, Gil, Urbanowicz 1, Siwczyk, Cieślik

Trefl: Janusz 3, Filipiak 18, Janikowski 3, Halaba 12, Crer 10, Grzyb 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 1

MVP: Marcin Janusz