Tygodniowy przegląd prasy (Wodzisław Śląski, 17.01-23.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Wodzisławia Śląskiego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wodzisławia Śląskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.01 a 23.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zakopane. Otworzyła się największa restauracja na Krupówkach. Zapełniła się w 15 minut [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wodzisław Śląski od 17.01 do 23.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zakopane. Otworzyła się największa restauracja na Krupówkach. Zapełniła się w 15 minut [ZDJĘCIA]

Karczma Góraleczka na Krupówkach - największa restauracja na deptaku w Zakopanem - otworzyła się dla klientów. - Nie mieliśmy wyjścia. Nie mogliśmy zwolnić 40 osób z załogi - mówią właściciele lokalu. Restauracja zapełniła się klientami w 15 minut po otwarciu.

📢 Oto terminy wypłat Trzynastej i Czternastej Emerytury. Zobacz, kiedy spodziewać się pieniędzy [24.01.21 r.]

Znamy terminy wypłat Trzynastej i Czternastej Emerytury. W sprawie tych drugich odbyło się już ważne czytanie projektu ustawy ws. wypłaty "czternastki". Wiemy, też kiedy pieniądze zostaną wypłacone seniorom. Szczegóły zobaczysz w powyższej galerii

📢 Szukasz taniego samochodu? Te tutaj kosztują już od 1250 zł.! Zobacz nowe oferty od komornika - LUTY 2021

Jeżeli szukasz używanego auta i w dodatku w dobrej cenie, to licytacje komornicze są doskonałą okazją na taki zakup. Zebraliśmy w jednym miejscu, najciekawsze oferty komorników z całej Polski na podstawie strony internetowej prowadzonej przez Krajową Radę Komorniczą. Oto licytacje, które odbywają się w lutym 2021 roku.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.01-23.01.2021 Wodzisław Śląski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wodzisławiu Śląskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pogrzeb 13-letniej Patrycji z Bytomia. Została zamordowana. Nastolatkę pożegnały tłumy przyjaciół

PIEKARY ŚLĄSKIE. W bazylice odbył się w piątek 22 stycznia pogrzeb zamordowanej, 13-letniej Patrycji. W ostatniej drodze nastolatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele, dziesiątki rówieśników i mieszkańcy miasta, których poruszyła jej tragiczna historia. - Pamiętaj, kochana Pati, że my, twoi rodzice, będziemy zawsze myśleć o tobie i zastawiać się, jakby to było, gdybyś była z nami - napisali we wzruszającym liście rodzice.

📢 Poszukiwani alimenciarze ze Śląskiego. Widziałeś ich? Można pomóc policji

POLICJA. Zobacz zdjęcia 50 mężczyzn z woj. śląskiego, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Szuka ich policja. Kliknij w przycisk "zobacz galerię".

📢 Chcesz kupić dom z działką? Te są kosztują do 99 tys. zł.! Zobacz oferty najtańszych domów do kupienia w woj. śląskim - STYCZEŃ 2021

Szukasz domu z działką w dobrej cenie? Tu znajdziesz nieruchomości w cenie do 99 tys. złotych! To realne! Jak się okazuje, tych jest całkiem sporo. W galerii zebraliśmy oferty nieruchomości, które można kupić w cenie od 53 do 99 tysięcy złotych. Znajdziesz tutaj zarówno nieruchomości jednorodzinne często ze sporymi działkami, jednak zazwyczaj do remontu, jak i domki letniskowe! Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl - każdej nieruchomości prezentujemy po dwa zdjęcia. Kliknij w "zobacz galerie" i sprawdź te oferty.

📢 Szczepienia przeciw COVID-19 w Śląskiem. Ile już wykonano w twoim mieście? Gdzie było ich najwięcej?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 644 999 szczepień, z czego 73 110 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 22 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

📢 "100 lat temu na Górnym Śląsku". Kiedy koniec Wielkiej Wojny?

O Wielkiej Wojnie, sprawie polskiej w planie prezydenta Wilsona i nastrojach w lokalnej prasie związanych z nadzieją pojawienia się niepodległego państwa polskiego na mapie Europy przeczytamy w drugiej części historycznego cyklu "100 lat temu na Górnym Śląsku", autorstwa Kazimierza Mroczka, pasjonata historii i członka Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. To historia naszego regionu.

📢 Godów: Najstarsza mieszkanka gminy zaszczepiona na Covid-19. To 100-letnia pani Anna Popiołek

W Godowie zaszczepiona na Covid-19 została najstarsza mieszkanka gminy. To 100-letnia pani Anna Popiołek. Czuje się dobrze. - Do tej pory w powiecie wodzisławskim wykonano w sumie ponad 700 szczepień - podaje Ministerstwo Zdrowia.

📢 Zdewastował groby na cmentarzu w Lubomi. Później dotkliwie pobił mieszkańca, który nie zrobił mu... herbaty. Paweł J. stanie przed sądem

Paweł J. stanie przed sądem. Prokuratorzy zbierają dowody w związku ze zdewastowaniem grobów na cmentarzu Lubomi. Mężczyzna odpowie też za pobicie mieszkańca tej gminy. Zrobił to, bo ten... nie chciał go poczęstować herbatą.

📢 WOŚP 2021 w Wodzisławiu Śl. i powiecie wodzisławskim. Gdzie znajdę najbliższą puszkę? Gdzie wpłacę pieniądze? Sprawdź program WOŚP

  1. Finał WOŚP zaplanowano na niedzielę, 31 stycznia 2021. Już teraz jednak mamy blisko 7 tys. miejsc w Polsce, w których można wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry i pomóc w zakupie sprzętu dla szpitali. W wielu sklepach i instytucjach znajdziemy puszki WOŚP, również w Wodzisławiu Śl. i powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze. Poznajcie też program finału WOŚP 2021 w Wodzisławiu Śl.

📢 Pożar na autostradzie A1. Płonęło auto pomiędzy węzłami Mszana i Gorzyce

Pożar auta na autostradzie A1. Do płonącego audi wyjechało aż 6 zastępów straży pożarnej, bo zgłoszenie odnośnie lokalizacji miejsca zdarzenia nie było dość precyzyjne.

📢 Masz te leki je w domu? Uważaj - zostały wycofane z aptek! Oto LISTA. Sprawdź

Masz te leki je w domu? Na liście jest sporo preparatów. Warto wiedzieć, o jakie leki chodzi. Sprawdźcie, czy nie macie ich w swojej apteczce. Kliknij w galerię - znajdziecie tam nazwy leków oraz informacje o numerach seryjnych.

📢 Wodzisław Śl.: Kilkanaście osób protestowało przed Urzędem Miasta przeciwko podwyżkom czynszu w mieszkaniach komunalnych

"Stop podwyżkom", "Wodzisław to nie Warszawa" - takie banery pojawiły się popołudniu przed wejściem do głównego budynku Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl. Przed magistratem protestowało kilkanaście osób przeciwko podwyżce czynszu w mieszkaniach komunalnych. Protestujących w holu budynku przyjęła zastępca prezydenta Izabela Kalinowska. To na jej ręce przekazano petycję z podpisami. Nie brakowało uwag mieszkańców. W odpowiedzi usłyszeli z czego wynika podwyżka. Zapewniono ich, że temat czynszu i podwyżek będzie poruszony na przyszłej sesji Rady Miasta.

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż dużo zgonów. Ile nowych zakażeń w Śląskiem?

Koronawirus nadal zakaża i powoduje ofiary śmiertelne. Dzisiaj mamy 7 152 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowali 21 stycznia 2021 r. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W woj. śląskim to 489 osób. W całym kraju zmarły aż 419 osoby! W woj. śląskim zmarło 27 osób.

📢 Szpital w Wodzisławiu Śl. wznowi szczepienia na Covid-19. Spodziewana jest kolejna partia szczepionek na koronawirusa

Szpital w Wodzisławiu Śl. wznowi szczepienia na Covid-19. Wkrótce ma dojechać kolejna partia szczepionek. Przypomnijmy, że kilka dni temu procedurę zawieszono, co było spowodowane ograniczeniami ze strony producenta. W najbliższych dniach wznowione zostaną szczepienia personelu medycznego i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

📢 Wypadek w Wodzisławiu Śl. Samochód zderzył się z dzikiem na ulicy Bogumińskiej. Niestety, takich zdarzeń może być więcej

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim z udziałem zwierzyny. Na ulicy Bogumińskiej samochód osobowy potrącił dzika. Niestety, takich wypadków może być więcej. Od dłuższego czasu w Wodzisławiu Śl. można zaobserwować coraz większą liczbę dzików.

📢 Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Polski. Jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa

Brytyjska mutacja koronawirusa jest już niestety w Polsce. Wcześniej zmutowanego koronawirusa wykryto również w Czechach, co potwierdził tamtejszy rząd. O wykryciu szczepu B.1.1.7 poinformowało laboratorium genXone na Twitterze. Co wiadomo o nowej odmianie koronawirusa? Jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa niż obecnie dominująca wersja. Po raz pierwszy natomiast pojawiła się w połowie grudnia 2020 na terenie Anglii.

📢 Wodzisław Śl.: Mieszkańcy będą "spacerować" przed Urzędem Miasta. To protest w sprawie podwyżek czynszów w mieszkaniach komunalnych

Mieszkańcy Wodzisławia Śl. zamierzają protestować przeciwko podwyżce czynszów w mieszkaniach komunalnych w Wodzisławiu Śl. Wzrost opłaty zapowiedziały jeszcze w ubiegłym roku władze miasta. Wodzisławianie zamierzają spacerować i protestować przed budynkiem Urzędu Miasta.

📢 Banknot 1000 zł lekiem na kłopoty Polski? Zobacz te MEMY. Prezes NBP zapowiada nowy nominał

Banknot 1000 zł może wrócić do łask. Prezes NBP Adam Glapiński zapowiedział, że nowy nominał może pojawić się w obiegu, lecz nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku. Czemu miałoby to służyć? Lepszemu magazynowaniu rezerw pieniędzy. Oznacza to zatem że kraj się bogaci, a banknot 1000 zł jest lekiem na nasze kłopoty? - pytają ironicznie internauci. Przypominają również, że banknot 1000 zł był jednym z symboli PRL. A waszym zdaniem - kto powinien pojawić się na zapowiadanym banknocie?

ZOBACZ KONIECZNIE

Wsparcie emocjonalne przyszłych rodziców, czyli kim jest doula?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie