Wodzisław Śl. Chcesz wybudować dom, a aktualne przepisy nie pozwalają? Złóż wniosek do Urzędu Miasta

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który określa m.in. warunki zabudowy na konkretnym obszarze (np. minimalną lub maksymalną powierzchnię domu), czy możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który określa m.in. warunki zabudowy na konkretnym obszarze (np. minimalną lub maksymalną powierzchnię domu), czy możliwość prowadzenia działalności gospodarczej. Facebook/Domaro
Wodzisław Śl. Chcesz wybudować dom, a aktualne przepisy na to nie pozwalają? Na twojej posesji niemożliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej? Można już składać wnioski do Urzędu Miasta o zmiany w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Wodzisławiu Śląskim. Na jego podstawie uchwalany będzie MPZP, który określa co może, a co nie może znajdować się na określonym terenie należącym do Wodzisławia Śl.

Wodzisław Śl. Chcesz wybudować dom, a aktualne przepisy nie pozwalają? Złóż wniosek do Urzędu Miasta

Zainteresowani mogą zgłaszać wnioski do Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w Wodzisławiu Śląskim na piśmie na adres: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski lub w postaci elektronicznej na adres e-mail: [email protected] do 21 czerwca.

Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Organem właściwym do rozpatrzenia złożonych wniosków będzie prezydent miasta.

Przypomnijmy, podczas sesji w styczniu radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę w sprawie oceny aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego. Stwierdzono wtedy, że obowiązujące studium wymaga aktualizacji, natomiast MPZP, przyjęte uchwałami z 7 grudnia 2016 roku i z 24 czerwca 2020 roku, są aktualne. Pozostałe obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego wymagają aktualizacji.

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zobowiązuje prezydenta miasta do dokonania, w celu oceny aktualności studium planów miejscowych, analizy zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy, oceny postępów w opracowywaniu planów miejscowych i opracowania wieloletnich programów ich sporządzania w nawiązaniu do ustaleń studium.

Prezydent dokonuje tego z uwzględnieniem decyzji zamieszczonych w rejestrach decyzji o ustaleniu inwestycji celu publicznego, decyzji o ustaleniu warunków zabudowy oraz wniosków w sprawie sporządzenia lub zmiany planu miejscowego. Następnie przekazuje radzie gminy wyniki wyżej wymienionych analiz, po uzyskaniu opinii gminnej lub innej właściwej komisji urbanistyczno-architektonicznej, co najmniej raz w czasie kadencji rady.

Rada miejska podejmuje uchwałę w sprawie aktualności planów miejscowych, a w przypadku uznania ich za nieaktualne (w całości lub w części) podejmuje działania zmierzające do zmiany danego aktu planistycznego.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, który określa m.in. warunki zabudowy na konkretnym obszarze (np. minimalną lub maksymalną powierzchnię domu), czy możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie