Wodzisław Śl.: Ponad 150 osób na trasie biegu [ZDJĘCIA]

AREK
Ponad 150 osób wystartowało w zawodach
Ponad 150 osób wystartowało w zawodach Mat. prasowe
Wodzisław Śl.: Za nami wyjątkowe zawody sportowe z okazji Dnia Kobiet. Mowa oczywiście o Regatta Cross na Dzień Kobiet. Udział w nich wzięło ponad 150 osób. Zobaczcie zdjęcia.

Wodzisław Śl.: Ponad 150 osób na trasie biegu

Zawody zorganizował Klub Sportowy Forma. Impreza otrzymała wsparcie materialne firmy Regatta Polska w ramach projektu "Rusz Się". Biuro zawodów znajdowało się w Grill Barze ośrodka Gosław Sport Center przy ul. Cisowej. Dystans biegu oraz nordic walking wynosił 5 km. 13 marca chodziło przede wszystkim o zabawę - podkreśla Zbigniew Marszałkowski, prezes Formy.

W zawodach wzięło udział 152 zawodników. Trasa wiodła polami i leśnymi duktami Jedłownika. Półmetek znajdował się niedaleko parku. Dzień wcześniej trasę zrosił deszcz, więc miękka nawierzchnia i kałuże trochę utrudniły zadanie zawodnikom.

Na mecie – na wszystkich uczestników – czekał bity medal autorstwa Barbary Kowalczyk-Stachowskiej oraz męska część klubu Forma z tulipanami. Każda z uczestniczek zawodów otrzymała kwiaty ufundowane przez Kwiaciarnię Julia znajdującą się przy ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. Dodatkową atrakcją była koronkowa damska bielizna którą panie otrzymały jako nagrody za wywalczone miejsca na podium.

Zwycięzcą biegu został Krzysztof Bartosik. 5 km przebiegł w czasie 20 minut i 10 sekund. Drugi był Artur Roczkowski a trzeci Damian Hejna. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Bielecka z Wodzisławia Śląskiego z czasem 21 minut i 25 sekund. Kolejne miejsca zajęły: Michalina Janowska i Małgorzata Rencz.

Zwycięzcą zawodów nordic walking został Krzysztof Skiba przed Stanisławem Gembalczykiem i Piotrem Knurą. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Zaczyńska. Kolejne miejsca zajęły: Marzena Spychała i Elżbieta Lewandowska.

Warto wspomnieć o trzy pokoleniowej rodzinie Bartosików która wystartowała w 7 osób.

Głównym sponsorem zawodów była firma Regatta Polska. Producent odzieży i akcesoriów turystyczno – sportowych. Firma Regatta jest autorem programu "Rusz Się" poprzez który wspiera amatorskie wydarzenia w zakresie sportu i turystyki w całym kraju.