Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa plakatów społecznych na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śl.

OPRAC.:
Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Wystawę plakatów zobaczymy na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śl.
Wystawę plakatów zobaczymy na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śl. mat. pras.
Od 10 marca przez 2 tygodnie na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śl. będzie można oglądać plakaty autorstwa uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Wodzisławiu Śl. stworzone w ramach projektu "W domu wszystko dobrze".

Wystawa plakatów społecznych na dworcu kolejowym w Wodzisławiu Śl.

Akcja została dofinansowana przez Fundację Rodziny Staraków w ramach programu grantowego Wena. Kapituła konkursowa doceniła innowacyjność projektu Małgorzaty Bednarczuk-Bukowskiej pt.: „W domu wszystko dobrze – budowanie więzi w rodzinie”, w którym uczniowie tworzyli plakaty społeczne z zastosowaniem cyfrowych technik obrazu w połączeniu z tradycyjnymi technikami artystycznymi.

– Nasza szkoła znalazła się w wąskim gronie dziesięciu szkół artystycznych w Polsce, które otrzymały grant. Dlatego dołożymy starań i mamy nadzieję, że nasze plakaty dotrą do jak najszerszego grona odbiorców i choć trochę przyczynimy się do zmiany świata na lepsze. Realizacja projektu przypadła na trudny czas uwarunkowany koniecznością pracy w trybie zdalnym i izolacji, będzie to dla nas wyzwanie i nowe doświadczenie, dzięki któremu będziemy mogli spojrzeć innym okiem na temat związany z relacjami i komunikacją w domu – wyjaśnia Renata Szymanek, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl.

Program Wena, którego mecenasem jest rodzina Staraków, zapewnia wsparcie młodzieży, która wiąże swoją przyszłość ze sztuką oraz ich nauczycielom. Otwiera przed nią nowe możliwości realizacji projektów edukacyjno-artystycznych, realizowanych ponad podstawę programową. Program ma motywować młodzież do samodzielnych działań twórczych, rozwijać jej pasje i pomysły, a także budować umiejętność krytycznego odbioru sztuki. Również ważne jest też rozwijanie kompetencji w zakresie pracy zespołowej, wspólnego wypracowywania pomysłów i rozwiązań.

Cele programu to:

  • Rozwój edukacji artystycznej w dziedzinie sztuk plastycznych.
  • Otwieranie nowych perspektyw dla młodzieży wiążącej swoją przyszłość ze sztuką.
  • Motywowanie młodzieży do samodzielnych działań twórczych, rozwój jej pasji i pomysłów.
  • Wsparcie dla nauczycieli poprzez możliwość kształcenia w ramach zajęć pozaszkolnych.
  • Upowszechnianie wiedzy o sztuce w Polsce.

Tematem II edycji Programu „Wena” jest „Bliskość i relacje międzyludzkie”. Nagrodzone projekty edukacyjno-artystyczne, przy pomocy szeroko rozumianych środków artystycznego wyrazu, mają oddawać temat „Bliskość i relacje międzyludzkie” w dzisiejszym świecie.

Zadaniem jest sformułowanie autorskiego zdania i przekazu społecznego, będącego odpowiedzią lub pytaniem, które przybliży i pomoże zrozumieć: czym naprawdę jest bliskość i potrzeba relacji; jak odpowiedzialnie budować i dbać o relacje; jak ważne są empatia, zaufanie, życzliwość, szacunek, umiejętność wyrażania uczuć i słuchania, dialog w budowaniu relacji, a także jak ważne jest uszanowanie godności i prywatności w relacjach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto