ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. ósmą drużyną w Polsce!

Arkadiusz Biernat
Koszykarki z Wodzisławia Śl. ósmą drużyną w Polsce
Koszykarki z Wodzisławia Śl. ósmą drużyną w Polsce N.Pyrzyńska/MUKS Poznań
Podopieczne trenera Damiana Hnidy, uczestniczyły w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek U14, który rozgrywany był w Żyrardowie. Los przydzielił nasze koszykarki do grupy A, gdzie przyszło im się mierzyć z MUKS Poznań, GTS Straszyn (Pruszcz Gdański) oraz Widzew Łódź. Nasze dzielne dziewczyny wywalczyły ósme miejsce.

Wyniki Olimpijek:
29.05.2019r. Godz. 10:00
MUKS Poznań – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 65:42 (10:12, 21:10, 20:9, 14:11)
MVP Drużyny – Majka Stefaniak
30.05.2019r. Godz. 10:00
ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – Widzew Łódź 55:58 (11:11, 15:9, 11:21, 18:17)
MVP Drużyny – Dominika Bednarek
31.05.2019r. Godz. 12:30
GTS Straszyn – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 69:55 (9:12, 18:8, 22:15, 20:20)
MVP Drużyny – Laura Stukator
01.05.2019r. Godz. 10:00 mecz o 7 miejsce
ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MKS MOS Deichmann Wrocław 56:62 (14:16, 9:15, 18:12, 15:19)
MVP Drużyny – Anna Juszczyk

Mistrzem Polski został MUKS Poznań, który w finale wysoko pokonał GTS Straszyn 69:38. Brązowe medale zawisły na szyjach gospodyń turnieju UKS Trójka Żyrardów, które pokonały MUKS Piaseczno 58:44.

Na kolejnych miejscach uplasowały się:
5. PTK OrtoMedSport Pabianice
6. Widzew Łódź
7.MKS MOS Deichmann Wrocław

MVP Turnieju w naszej drużynie została Dominika Bednarek. Ponadto nasze dziewczyny w przekroju całych rozgrywek na szczeblu centralnym znalazły się w czołówce statystyk indywidualnych i tak:

BLOKI:
Majka Stefaniak została najlepszą blokującą ze średnią 3,3 bloku na mecz, na 10 pozycji znalazła się Laura Stukator ze średnią 0,9 bloku

PUNKTY:
11 miejsce – Dominika Bednarek, ze średnią 11,40pkt

Zbiórki:
7 miejsce – Majka Stefaniak, ze średnią 7,8zb.
8 miejsce – Dominika Bednarek, ze średnią 7,4zb.

Asysty:
3 miejsce – Natalia Franczyk, ze średnia 3,8as.

Nasze Olimpijki w swojej grupie rywalizowały, jak się później okazało z mistrzem (Poznań) i wicemistrzem Polski (Straszyn). Można śmiało powiedzieć „jak równy z równym”. W każdy mecz, nasze dziewczyny włożyły maksimum zaangażowania, woli walki i pokazały, że w finałach nie znalazły się „z przypadku”.

Pomimo zajęcia „dopiero” ósmego miejsca do Wodzisławia Śląskiego wracały z podniesioną głową. Młode Olimpijki nabrały doświadczenia i już zapowiedziały, że to dopiero ich początek przygody z koszykówką na tak wysokim poziomie. Teraz krótki odpoczynek i powrót do treningów. Nasze mistrzynie, w sezonie 2019/2020 będą rywalizować jako Kadetki U16, czyli z rywalkami starszymi, ale jak same mówią, ponownie chcą walczyć o medale na Śląsku.

Wielkie podziękowania dla wspaniałych rodziców naszych koszykarek, którzy przez cały sezon je wspierali, a na turnieju finałowym byli najbardziej zorganizowaną, głośną, rozpoznawalną grupą kibiców. To również dzięki nim udało się osiągnąć największy sukces w historii naszego klubu w rozgrywkach młodzieżowych, zajmując 8 miejsce w Polsce.