Zorza Wodzisław liderem tabeli!

AREK
Wodzisławianki ponownie górą! W sobotę siatkarki Zorzy Wodzisław Śląski pokonały 3:1 STS Victorię Lubliniec i tym samym powróciły na fotel lidera III ligi.

Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców, czemu nie można się dziwić. Obie drużyny brylują w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Po długiej świątecznej przerwie, widoczny był brak meczowego rytmu wśród zespołów. - Wymiana siatkarskich ciosów rozpoczęła się już w pierwszej odsłonie spotkania. Od pierwszych piłek trwała zażarta walka, lecz w połowie seta uwidoczniła się przewaga bardziej doświadczonych zawodniczek Victorii - komentuje Dariusz Firut, prezes Zorzy.

Ostatecznie przyjezdne dowiozły przewagę do końca i wygrały pierwszego seta. Gospodynie do drugiego seta przystąpiły bardziej skupione i od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Swoimi atakami zachwycały Aleksandra Małek i Weronika Duszy. Natomiast w bloku świetnie grały Patrycja Szadmo i Monika Wieliniec. Dzięki bardzo dobrej grze nasze siatkarki doprowadziły do remisu w setach.

Nasze zawodniczki podbudowane zwycięstwem w dalszym ciągu spisywały się znakomicie. Walczyły o każdą piłkę i bardzo dobrze czytały grę przeciwniczek. Po wyrównanej walce druga odsłona padła łupem naszych zawodniczek. Z kolei w czwartym secie nasze zawodniczki dopełniły formalności i mogły się cieszyć z fotela lidera.

MKS Zorza Wodzisław Śląski – STS Victoria Lubliniec 3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:21)

MKS Zorza Wodzisław Śląski: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Patrycja Szado, Marta Wójcik, Patrycja Michalska (libero), Paulina Kosińska (libero), Daria Hibner, Karolina Sowisz, Monika Szczygieł, Agata Grobelny.
Trener: Andrzej Brzezinka

Kolejne spotkanie w III lidze siatkarki Zorzy rozegrają na wyjeździe z KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice (14 styczeń). Przed własną publicznością wodzisławianki zaprezentują się 26 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr 8 (ul. Jastrzębskiej 136) podejmować będą MOSM Tychy. Początek meczu o godzinie 18.00. Wstęp wolny.