ZORZA Wodzisław Śl.: Sukces naszych dziewczyn!

AREK
Siatkarki Zorzy Wodzisław Śl. w bardzo dobrej formie!
Siatkarki Zorzy Wodzisław Śl. w bardzo dobrej formie! arc
ZORZA Wodzisław Śl.: Wicemistrzyniami gimnazjady w siatkówce plażowej dziewcząt w województwie śląskim została para siatkarek z MKS Zorza Wodzisław Śląski Karolina Dziwisz – Zosia Kołodziej. Ale to nie koniec sukcesów!

Tydzień później ta sama para ponownie zajęła drugie miejsce, tym razem w turnieju Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w siatkówce plażowej. Karolina i Zosia pokonane zostały przez swoje koleżanki klubowe – Kasię Szymańską i Martynę Jachimowicz. Kasia i Martyna, które w ubiegłym roku zajęły piąte miejsce w Mistrzostwach Polski kadetek, również i w tym sezonie mają apetyt na wysoką lokatę w cyklu Mistrzostw Polski, tym razem – juniorek.

Nasza utytułowana para rozpoczęła od zwycięstwa w półfinale Mistrzostw Śląska, a następnie rzutem na taśmę zakwalifikowała się do turnieju 1/2 Mistrzostw Polski, zajmując czwarte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska. Świetnie przepracowany okres przygotowawczy pod okiem trenera Mariusza Lechowicza pozwolił naszemu duetowi na fantastyczny występ w półfinałach Mistrzostw Polski.

Kasia i Martyna w pierwszym dniu turnieju pokonały kolejno: mistrzynie województwa podkarpackiego UKS Szóstkę Mielec 2:0 (21:19, 21:19); brązowe medalistki z Małopolski – MUKS Poprad Stary Sącz 2:0 (21:14, 24:22); wicemistrzynie świata szkół i mistrzynie Śląska ze Źródełka Katowice 2:0 (21:18, 21:19).

W drugim dniu zmagań wodzisławianki pokonały w meczu półfinałowym zespół Vega MOSiR Stalowa Wola 2:0 (21:19, 21:19), by w finale ponownie spotkać się z wicemistrzyniami świata z Katowic – Natalią Ciesielską i Martyną Cholewą. Tym razem reprezentantki kraju, grające przed własną publicznością, pokazały mistrzowską klasę i pokonały siatkarki Zorzy 2:0.

Srebro w turnieju półfinałowym to jednak spore osiągnięcie wodzisławianek, które dzięki temu awansowały do najlepszej w kraju finałowej szesnastki i, jak w ubiegłym roku, staną przed szansą walki o medale Mistrzostw Polski.