Zwycięstwo Odry Wodzisław i awans do finału Pucharu Polski. Zobacz zdjęcia z meczu

Piotr Chrobok
Dwubramkowe zwycięstwo Odry Wodzisław dało awans podopiecznym Ryszarda Wieczorka do finału Pucharu Polski podokręgu Rybnik. W półfinale piłkarze Odry zmierzyli się z MKS-em Czerwionka, z którym wygrali 4:2. Widzów szczególnie ucieszyła doskonała postawa Patryka Dudzińskiego i Alexandra Turksona. Pierwszy z nich zdobył dwie bramki i zaliczył asystę, natomiast drugi zanotował dwie asysty, do których dołożył także gola.

Odra przystępowała do tego spotkania jako niepokonana w tym sezonie na własnym obiekcie. Taki stan rzecz najwidoczniej skutecznie zmotywował gości z Czerwionki, gdyż to oni jako pierwsi groźnie zaatakowali. Już w 5. minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie, jednak strzał jednego z napastników obronił Karol Wacławiec.

Kilka minut później, kolejny groźny atak wyprowadzili goście. Później do głosu doszła jednak Odra. W 15. minucie bramkarza MKS-u Czerwionka postraszył Damian Tarka, ale jego uderzenie przeszło minimalnie obok bramki. Kolejnego ostrzeżenia ze strony Odry już nie było.

W 22. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jarosław Wieczorek, a dobre podanie kolegi z zespołu na gola zamienił Patryk Dudziński. Goście starali się odpowiedzieć na trafienie Odry. Spotkanie przyjęło obraz ataków z jednej i drugiej strony. Mimo ataków piłkarzy MKS-u Czerwionka, to Odra zdobyła drugiego gola. Alexander Turkson wypatrzył dobrze ustawionego w polu karnym Damiana Tarkę, a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Na drugą odsłonę spotkania z wyraźną chęcią odmiany losów spotkania wyszli goście. Ich plan po części się powiódł. W 51. minucie, arbiter dopatrzył się zagrania ręką jednego z obrońców Odry i wskazał na wapno. Rzut karny na gola pewnie zamienił snajper gości, Piotr Bysiec. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo.

Dziesięć minut po kontaktowej bramce, Odra podwyższyła prowadzenie. Kolejne dobre podanie Turksona na gola zamienił Patryk Dudziński, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Kolejnych dziesięć minut później rolę odwróciły się. Znakomitym podaniem Alexandra Turksona uruchomił Dudziński, a ten nie zwykł marnować tak dogodnych sytuacji. Na otarcie łez goście z Czerwionki w końcówce spotkania po raz drugi pokonali golkipera Odry.

Niefortunne wyjście Wacławca zakończyło się faulem na jednym z zawodników przyjezdnych i sędzia znów podyktował "jedenastkę". Tę na gola ponownie zamienił Piotr Bysiec. Ostatecznie Odra pokonuje MKS Czerwionkę 4:2 i melduje się w finale Pucharu Polski podokręgu Rybnik.

W finale Odra zmierzy się ze zwycięzcą pary półfinałowej Unia Książenice - Odra Centrum Wodzisław Śląski. Starcie decydujące o zwycięstwie w Pucharze Polski odbędzie się już w przyszłym roku.

Odra Wodzisław 4:2 MKS Czerwionka
23′, 62′ Dudziński Patryk, 43′ Tarka Damian, 72′ Turkson Alexander – 51′ (k), 87′ (k) Bysiec Piotr

Odra Wodzisław: Wacławiec Karol – Gać Artur /kapitan/, Antończak Patryk (65′ Niemyjski Adam), Dudziński Patryk, Krzyżok Krzysztof, Szczepanek Błażej, Szymiczek Piotr, Tarka Damian (78′ Malinowski Kacper), Turkson Alexander (75′ Zieliński Piotr), Wieczorek Jarosław (84′ Kasprzyk Mateusz), Zganiacz Mariusz
Trener: Wieczorek Ryszard

MKS Czerwionka: Wilczewski Paweł – Horny Mariusz, Reguła Mariusz (46′ Bajura Sebastian), Flis Bartłomiej, Szymura Robert, Stopa Maciej (33′ Idziaszek Kacper), Bysiec Piotr /kaptian/, Małachowski Artur (77′ Adamkowski Rafał), Kowalski Szymon (61′ Majorczyk Patryk), Jezierski Szymon
Trener: Sowisz Piotr