Dominika Bielecka nadal w znakomitej formie

AREK
Dominika Bielecka jest w formie
Dominika Bielecka jest w formie Krzysztof Skorupa
Dominika Bielecka jest w formie. Udowodniła to startując w trzech edycjach Pucharu Polski na nartorolkach, zaliczanych także do Silesia Tour.

Pierwszy start nasza zawodniczka zaliczyła 12 września w Istebnej, gdzie został rozegrany Bieg bez granic. Seniorki rywalizowały na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym. Trasa była bardzo trudna z mocno stromym podbiegiem. Dominika zajęła 3 miejsce. Warto podkreślić, że ścigała się z najlepszymi zawodniczkami z Polski. Na starcie zabrakło tylko utytułowanej Justyny Kowalczyk, poza tym startowała cała krajowa czołówka z
zawodniczkami kadry olimpijskiej.

Kolejnymi zawodami był bieg rozegrany 14 września w Bystrej Śląskiej -
Rollsprint na dystansie 2,9km stylem łyżwowym. W tych zawodach Dominika zajęła 5 miejsce. W Bystrej wystartowały, także młodsze koleżanki i koledzy. W kategorii juniorek C na dystansie 2,9 km stylem łyżwowym 22 miejsce zajęła Izabella Sikorska; 24 miejsce Katarzyna Niemirska. Wśród juniorów C na tym samym
dystansie 26 miejsce zajął Robert Paszkiewicz.

Finałowe zawody Pucharu Polski i Silesia Tour rozegrano 21 września w Marklowicach. I tutaj w biegu seniorek na dystansie 8 km stylem dowolnym Dominika stoczyła znakomity pojedynek z zawodniczkami kadry olimpijskiej. Ostatecznie zajęła 2 miejsce tracąc do zwyciężczyni - Kornelii Kubińskiej zaledwie 1,7 sek. W polu pokonanych zostawiła znakomitą biegaczkę z Ustrzyk Dolnych Ewelinę Marcisz, która swego czasu była (5 biegaczką na świecie).

Podczas tych zawodów rozegrano także Mistrzostwa Polski UKS-ów w biegach na nartorolkach: w juniorkach C na dystansie 6km stylem dowolnym 20 miejsce zajęła Katarzyna Niemirska, 23 miejsce Izabella Sikorska. W tych zawodach wystartowali, także zawodnicy UKS Strzał Wodzisław Śl. Wśród juniorów C na dystansie 6km stylem dowolnym 27 miejsce zajął Paweł Kowol; w juniorach D na dystansie 4km stylem dowolnym znakomicie spisał się Szymon Strzelczyk, który zajął 12 miejsce a Adam Zając 17 miejsce. W Ogólnej punktacji Pucharu Polski Bielecka zajęła 4 miejsce, gdyż nie wystartowała w 2 zawodach. Z kolei w Silesia Tour zajęła 3 miejsce.

- Jak widać narciarstwo w Wodzisławiu Śl. znakomicie się rozwija a najlepszym przykładem jest Dominika Bielecka, która od początku swojej kariery reprezentuje MKS Wodzisław Śl. oraz swoje miasto. W tym roku Dominika
przeszła do seniorek i jak widać ruszyła z bardzo mocnego pułapu sportowego co rzadko się zdarza aby
rywalizować na tak wysokim poziomie po zmianie kategorii. Pozostali zawodnicy to także uczniowie Gimnazjum 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl. - wyjaśnia trener Krzysztof Skorupa.

Twitter: @arek_biernat