Półmaraton Krostoszowicki za nami. Wystartowało ponad 100 osób

AREK
Ponad 100 zawodników wystartowało w III Dare2By Półmaratonie Krostoszowickim
Ponad 100 zawodników wystartowało w III Dare2By Półmaratonie Krostoszowickim UG Godów
Półmaraton Krostoszowicki: Ponad 100 osób wystartowały w biegu na dystansie 21,1 km. Zobacz zdjęcia z zawodów i poznaj wyniki.

- Trasa była bardzo wymagająca. Zaraz po starcie zaczynało się mocne 100 metrowe wzniesienie. Po około trzech kilometrach płaskiej leśnej trasy pojawiał się ponownie pół kilometrowy podbieg. Osoby zaczynające dopiero
przygodę z bieganiem zaliczały zazwyczaj jedno okrążenie. Szczególne brawa należą się kilkuletnim zawodnikom a szczególnie rodzinie państwa Kozielskich, którzy pokonali kółko z kilkuletnią córeczką w wózku - relacjonują organizatorzy.

Zawody wygrał Artur Oślizło z Połomi który prowadził od startu do mety (czas 1:27;01). Drugi był Krzysztof Lesik, a trzeci Janusz Magiera. Obaj są zawodnikami Formy i wezmą udział w zbliżającym się VIII Półmaratonie Wodzisławskim.

Wśród kobiet zdecydowanie wygrała Anna Hajduga z Lubomi z czasem 1:52;38. Drugie miejsce uzyskała zawodniczka Formy Agnieszka Kaczmarek a trzecie Hanna Ficek z Jejkowic.

- Organizatorami zawodów byli: KS Forma Wodzisław Śląski, Gmina Godów oraz Inter Krostoszowice. Podziękowania należą się stałym sponsorom: Regatta Poland, New Balance, Sklep Sportowy Monsun Wodzisław Śląski - dodają organizatorzy.