Strażacy z Wodzisławia Śl. najlepsi w futsalu. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej z naszego miasta została Mistrzem Śląska w halowej piłce nożnej. Zobaczcie zdjęcia.

Strażacy z Wodzisławia Śl. najlepsi w futsaluna obiektach sportowych MORiS w Chorzowie przy ul. Granicznej oraz Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego zostały przeprowadzone XXII Halowe Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w Futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Do rozgrywek zakwalifikowały się 22 drużyny z następujących Komend Miejskich i Powiatowych PSP: Wodzisławia Śląskiego, Bytomia, Mikołowa, Tarnowskich Gór, Świętochłowic, Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Częstochowy, Jaworzna, Gliwic, Zabrza, Jastrzębia Zdrój, Żywca, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Bielska-Białej, Cieszyna, Kłobucka, Pszczyny, Katowic, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz gospodarze z Chorzowa.

Mecze rozgrywane były na dwóch arenach systemem grupowym, z których wyłoniono 8 zespołów do turnieju finałowego. Finał odbył się 6 listopada na Hali Sportowej przy ul. Granicznej. Na uroczystym zakończeniu byli obecni, w-ce prezydent miasta Chorzów Marcin Michalik, przedstawiciel Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP naczelnik wydziału szkolenia i sportu st.bryg. Bogdan Bonczek, Komendant Miejski PSP w Chorzowie Janusz Gancarczyk gospodarz turnieju. Po odczytaniu oficjalnego protokołu kończącego turniej zostały wręczone puchary, dyplomy oraz okolicznościowe nagrody i upominki. Organizatorem tegorocznych rozgrywek była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie.

Reprezentacja KP PSP Wodzisław Śląski rozgrywała mecze w grupie z drużynami: KM PSP Ruda Śląska, KM PSP Bytom, KP PSP Kłobuck, KP PSP Jaworzno.

Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:
KP PSP Wodzisław Śląski - KM PSP Ruda Śl. 3:1
KP PSP Wodzisław Śląski - KP PSP Kłobuck 9:0
KP PSP Wodzisław Śląski - KM PSP Bytom 5:0
KP PSP Wodzisław Śląski - KM PSP Jaworzno 1:1

W drugim dniu zawodów w ćwierćfinale drużyna z Wodzisławia Śląskiego pokonała KM PSP Rybnik 5:2. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy pokonali KM PSP Jastrzębie 3:1. Natomiast w finale po widowiskowym meczu reprezentacja KP PSP Wodzisław Śl. wygrała z drużyną KM PSP Bielsko Biała 5:2.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce KP PSP Wodzisław Śląski
II miejsce KM PSP Bielsko-Biała
III miejsce KM PSP Jaworzno
IV miejsce KM PSP Jastrzębie Zdrój

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik z KM PSP Bielsko-Biała, a królem strzelców został Adam Stanek z KM PSP Rybnik.

W skład drużyny z KP PSP Wodzisław Śląski weszli: Adam Jachimowicz, Wojciech Dzierżenga, Robert Żbikowski, Rafał Obara, Adam Burek, Tomasz Starowicz, Jacek Bażan, Tomasz Kamczyk, Piotr Brachmański, Darek Oleksiak. Kierownikiem drużyny był Krzysztof Ograbek, a trenerami Adam Jachimowicz oraz Tomasz Starowicz.

Strażacy z Wodzisławia Śl. po raz siódmy zdobyli tytuł Mistrza Śląska, poprzednio mało to miejsce w latach: 2004, 2005, 2007, 2009, 2010, 2012. W latach 1993, 2008, 2011, 2013 zdobywali tytuł v-ce Mistrza Śląska w halowej piłce nożnej.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!