Tomasz Sikora, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskim w Turynie, ocenia szanse polskich biatlonistek na rozpoczynającej się dzisiaj olimpiadzie w koreańskim Pjongczangu. - O medale będzie bardzo trudno - mówi pochodząca z naszego regionu. legenda polskiego biatlonu.

Tomasz Sikora: O medale biatlonistek będzie trudnoPolscy kibice już ostrzą sobie zęby na rywalizację skoczków podczas rozpoczynających się dzisiaj Zimowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. Wielu z nich zastanawia się, w jakich jeszcze dyscyplinach możemy upatrywać szans medalowych. Część osób z nadzieją spoglądać będzie na zmagania biatlonistek, które już nie raz potrafiły mile zaskoczyć kibiców.

Tomasz Sikora, srebrny medalista w biatlonowym biegu na 15 km podczas ZIO w Turynie w 2006 roku uważa, że o medale w tej dyscyplinie będzie bardzo trudno.

- Bardzo bym chciał medali w biatlonie, ale wiem że to trudne zadanie. Ten sezon jest dobry dla Weroniki Nowakowskiej. Jednak analizując dogłębnie jej występy w Pucharze Świata nie mam optymistycznych wiadomości. Niestety, w biatlonie podstawą jest szybkie bieganie. A Weronika słabiej biega niż dwa, trzy lata temu. W tym sezonie bodaj dwukrotnie zmieściła się w "dwudziestce". Jeżeli nie poprawi biegu, to musi liczyć na ogromne szczęście. Strzelać bezbłędnie i liczyć na to, że karne rundy zanotuje kilkanaście wyżej sklasyfikowanych zawodniczek. Choć trener biatlonistek podkreśla, że szykują formę na igrzyska. Dlatego liczę, że bieg naszych zawodniczek będzie szybszy - mówi pochodzący z Wodzisławia Śląskiego medalista olimpijski.

CZYTAJ TEŻ. Tomasz Sikora chce wychować swoich następców w Wodzisławiu Śląśkim

Tomasz Sikora po cichu liczy także na pochodzącą z Chorzowa Monikę Hojnisz.

- Monika potrafi w kluczowych momentach zebrać się w sobie. W 2013 roku gdy zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w czeskim Nowym Mieście miła słaby sezon. Płakała i mówiła że nic nie idzie. A jednak pojechała na mistrzostwa świata i zdobyła pewny brązowy medal. Nie wyrwała go na ostatnich metrach, ale biegła z przewagą. Mam nadzieję, że któryś ze startów naszych zawodniczek wyjdzie tak dobrze, że będziemy mieli powody do radości - zauważa najlepszy zawodnik w historii polskiego biatlonu.

Tomasza Sikorę zobaczymy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w nieco innej roli niż dotychczas. Będzie ekspertem Eurosportu.

Tomasz Sikora chce wychować swoich następców w Wodzisławiu Śląskim. WIDEO: Arkadiusz Biernat


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Miss Studniówki 2018. Najładniejsze dziewczyny z woj. śląskiego [ZDJĘCIA]Śląskie: Najrzadsze imiona dziecięce 2017 [TOP 30]Dzik wtargnął do kościoła i zniszczył figurę JezusaRejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!