Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
2
Jolanta Kocemba
615
(3,46%)
-
7
Józef Piskorz
47
(0,26%)
-
6
Stanisław Wojtal
40
(0,22%)
-
1
Tadeusz Tomasz Sabat
969
(5,45%)
-
4
Monika Maciejczyk
124
(0,70%)
-
3
Halina Góra
185
(1,04%)
-
5
Anna Renata Korlacka
107
(0,60%)
-
8
Stanisław Kurek
73
(0,41%)
KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA"
-
8
Jolanta Małgorzata Kosek
250
(1,41%)
-
2
Wojciech Polak
957
(5,38%)
-
1
Czesława Wojewodzic
1 609
(9,04%)
-
3
Marek Zdzisław Drożdż
561
(3,15%)
-
4
Marek Wrona
393
(2,21%)
-
6
Stanisław Hutniczak
668
(3,75%)
-
7
Aleksandra Bury
252
(1,42%)
-
5
Jacek Stuglik
459
(2,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD
-
2
Leszek Zdzisław Chodnik
122
(0,69%)
-
5
Anna Maria Przystał
124
(0,70%)
-
1
Marcin Małecki
800
(4,50%)
-
4
Szymon Antoni Oboza
203
(1,14%)
-
3
Anna Weronika Koczur
166
(0,93%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
6
Wojciech Zaborowski
162
(0,91%)
-
5
Michał Słanek
193
(1,08%)
-
1
Bartłomiej Jerzy Westwalewicz
632
(3,55%)
-
7
Anna Marta Piszczek
85
(0,48%)
-
4
Barbara Elżbieta Okrzos
86
(0,48%)
-
3
Magdalena Wiktor
115
(0,65%)
-
2
Łukasz Grzegorz Lachendro
189
(1,06%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT WADOWICKI”
-
2
Andrzej Tadeusz Matejko
69
(0,39%)
-
3
Marta Gancarczyk
89
(0,50%)
-
7
Iwona Anna Ślusarczyk
49
(0,28%)
-
5
Dominika Mikluszka
104
(0,58%)
-
1
Stefan Jan Jakubowski
229
(1,29%)
-
6
Artur Krzysztof Mączka
35
(0,20%)
-
4
Wiktoria Mizera
60
(0,34%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Franciszek Arkadiusz Penkala
1 476
(8,30%)
-
2
Adam Józef Kubik
1 604
(9,02%)
-
4
Beata Maria Smolec
788
(4,43%)
-
3
Ewelina Szypuła
686
(3,86%)
-
5
Piotr Janusz Ptak
513
(2,88%)
-
6
Małgorzata Teresa Dubanowicz
414
(2,33%)
-
7
Marzena Anna Kołodziejczyk
342
(1,92%)
-
8
Mirosław Jan Nowak
768
(4,32%)
-
9
Sławomir Franciszek Wiktor
380
(2,14%)
Okręg 2
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
4
Iga Czepczyńska-Włodarczyk
39
(0,24%)
-
7
Zofia Maria Siłkowska
181
(1,12%)
-
3
Paweł Koper
348
(2,16%)
-
1
Józef Budka
563
(3,50%)
-
6
Tadeusz Andrzej Czopek
207
(1,29%)
-
2
Maria Wądrzyk
658
(4,09%)
-
5
Aneta Krzysiek
133
(0,83%)
-
8
Tomasz Marek Jakubowski
155
(0,96%)
KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA"
-
2
Wioletta Katarzyna Ochman
222
(1,38%)
-
3
Bogusław Wajdzik
387
(2,40%)
-
6
Anna Wolanin
246
(1,53%)
-
7
Józef Mlost
583
(3,62%)
-
1
Jacek Jończyk
1 101
(6,84%)
-
5
Danuta Bogusława Szymonek
331
(2,06%)
-
4
Sebastian Jakub Mlak
774
(4,81%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD
-
2
Janusz Stanisław Zajski
195
(1,21%)
-
3
Bożena Ewa Boryczko
80
(0,50%)
-
1
Aneta Ewa Stawowczyk
316
(1,96%)
-
6
Anna Irena Lasek
305
(1,89%)
-
5
Piotr Bolesław Podsadecki
220
(1,37%)
-
4
Adam Wróbel
60
(0,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Marcin Gładysz
511
(3,17%)
-
3
Bogdan Tadeusz Madej
146
(0,91%)
-
2
Teresa Ewa Kozłowska
116
(0,72%)
-
4
Szymon Andrzej Ślusarz
81
(0,50%)
-
5
Jadwiga Kalamus
119
(0,74%)
-
6
Kamil Dominik Warchał
110
(0,68%)
-
7
Katarzyna Bogumiła Widlarz
129
(0,80%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT WADOWICKI”
-
8
Katarzyna Renata Berny
61
(0,38%)
-
7
Tadeusz Stachak
56
(0,35%)
-
1
Daniel Andrzej Mastek
738
(4,58%)
-
5
Małgorzata Joanna Ryszawy
80
(0,50%)
-
3
Dawid Konrad Kozłowski
297
(1,84%)
-
2
Małgorzata Iwona Stężowska-Gębala
258
(1,60%)
-
4
Łukasz Szczepan Frączek
147
(0,91%)
-
6
Andrzej Maciej Skowron
78
(0,48%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Zofia Maria Kaczyńska
1 595
(9,90%)
-
5
Łukasz Piotr Rapacki
401
(2,49%)
-
4
Urszula Ewa Zmysłowska
314
(1,95%)
-
1
Marek Ciepły
2 125
(13,19%)
-
3
Piotr Andrzej Chrapla
984
(6,11%)
-
6
Anna Radwan
227
(1,41%)
-
8
Jadwiga Mirosława Paździora
246
(1,53%)
-
7
Rafał Bogacki
182
(1,13%)
Okręg 3
Kalwaria Zebrzydowska
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Krystyna Duda
123
(1,52%)
-
1
Andrzej Górecki
490
(6,07%)
-
3
Marcin Antoni Krawczyński
840
(10,40%)
-
6
Dorota Monika Pocztowska
140
(1,73%)
-
4
Krystyna Zajda
106
(1,31%)
-
2
Paweł Andrzej Odrobina
416
(5,15%)
KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA"
-
5
Jerzy Kijowski
41
(0,51%)
-
3
Marcin Brózda
300
(3,72%)
-
2
Jolanta Oleksy
105
(1,30%)
-
1
Mieczysław Feliks Login
58
(0,72%)
-
4
Grażyna Jolanta Wojcieszak
30
(0,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD
-
6
Małgorzata Bożena Ożóg
41
(0,51%)
-
3
Adam Józef Nowak
19
(0,24%)
-
5
Anna Zofia Glanowska
34
(0,42%)
-
4
Grzegorz Pilch
31
(0,38%)
-
1
Elżbieta Anna Kajdas
197
(2,44%)
-
2
Jacek Stanisław Filek
119
(1,47%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Ireneusz Piotr Kowalczyk
770
(9,54%)
-
5
Paulina Anna Głowala
28
(0,35%)
-
2
Piotr Jan Pępek
199
(2,46%)
-
4
Barbara Stanisława Kochan
73
(0,90%)
-
3
Adam Mucha
208
(2,58%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT WADOWICKI”
-
5
Ernest Grzegorz Pacułt
216
(2,67%)
-
3
Mirosław Piotr Stanuch
143
(1,77%)
-
1
Grzegorz Opyrchał
346
(4,28%)
-
2
Bożena Maria Warmuz
463
(5,73%)
-
4
Łucja Ewa Dragan
85
(1,05%)
-
6
Barbara Maria Olesińska
46
(0,57%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Marek Zdzisław Cimer
890
(11,02%)
-
3
Piotr Jan Hlebowicz
106
(1,31%)
-
2
Beata Oczkowska
412
(5,10%)
-
4
Łukasz Grzegorz Brózda
586
(7,26%)
-
5
Małgorzata Anna Madeja
276
(3,42%)
-
6
Jadwiga Pitoń
138
(1,71%)
Okręg 4
Lanckorona, Stryszów, Mucharz
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Stanisław Władysław Serafin
95
(1,26%)
-
4
Maria Anna Gomółka
217
(2,87%)
-
1
Jan Tadeusz Gębala
779
(10,30%)
-
2
Marek Stanisław Kwaśnica
518
(6,85%)
-
3
Agata Anna Sadzik
171
(2,26%)
KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA"
-
4
Bernadeta Jadwiga Zajska
15
(0,20%)
-
1
Jan Stanisław Wacławski
1 009
(13,34%)
-
2
Wacław Wądolny
624
(8,25%)
-
5
Marian Grzegorz Król
173
(2,29%)
-
3
Renata Beata Bukowska
102
(1,35%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD
-
1
Jerzy Sikora
551
(7,28%)
-
2
Robert Kazimierz Wyrostek
47
(0,62%)
-
3
Aneta Barbara Leśniak
59
(0,78%)
-
5
Ryszard Witold Gonet
384
(5,08%)
-
4
Dorota Mierzwa
41
(0,54%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Andrzej Mruczek
141
(1,86%)
-
4
Maciej Potoczny
79
(1,04%)
-
5
Katarzyna Mariola Dębska
43
(0,57%)
-
3
Izabela Kinga Radoń
119
(1,57%)
-
2
Gabriel Warchał
161
(2,13%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Małgorzata Targosz-Storch
921
(12,18%)
-
3
Stanisław Kosmyra
238
(3,15%)
-
4
Dominika Joanna Front
252
(3,33%)
-
5
Bogumiła Anna Fus
221
(2,92%)
-
2
Roman Jan Chmielarz
604
(7,99%)
Okręg 5
Brzeźnica, Spytkowice, Tomice, Wieprz
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
7
Jan Kazimierz Góral
94
(0,56%)
-
8
Małgorzata Rakoczy
61
(0,36%)
-
9
Stanisława Kozioł
149
(0,89%)
-
1
Franciszek Żmuda
698
(4,15%)
-
3
Marek Przemysław Gajowy
711
(4,23%)
-
2
Miłosz Paweł Szatan
534
(3,18%)
-
5
Joanna Szymańska
241
(1,43%)
-
4
Krzysztof Galas
230
(1,37%)
-
6
Iwona Małgorzata Pałosz
156
(0,93%)
KOMITET WYBORCZY "WSPÓLNA MAŁOPOLSKA"
-
1
Kazimierz Mostowik
750
(4,46%)
-
2
Józef Łasak
611
(3,64%)
-
7
Zenon Szewczyk
407
(2,42%)
-
9
Barbara Grochol
57
(0,34%)
-
4
Tomasz Mariusz Kubas
441
(2,62%)
-
8
Beata Teresa Wenda
30
(0,18%)
-
5
Teresa Zofia Paździor
129
(0,77%)
-
3
Agnieszka Elżbieta Świerguła
255
(1,52%)
-
6
Zofia Stanisława Klimeczko
66
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY SAMORZĄD
-
1
Katarzyna Gołąb
499
(2,97%)
-
5
Michał Mańka
84
(0,50%)
-
2
Joanna Magdalena Hyrlicka
361
(2,15%)
-
4
Adrian Samuel Hojny
72
(0,43%)
-
3
Teresa Kukieła
294
(1,75%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Renata Maria Skorczyńska-Szostak
451
(2,68%)
-
4
Maria Władysława Fraś
75
(0,45%)
-
2
Mirosław Marek Sordyl
748
(4,45%)
-
3
Daniel Momot
311
(1,85%)
-
7
Sylwia Michalec
294
(1,75%)
-
5
Bogusław Knapik
89
(0,53%)
-
6
Piotr Pluciński
40
(0,24%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT WADOWICKI”
-
3
Maria Urszula Faber
103
(0,61%)
-
1
Anna Zacny
561
(3,34%)
-
2
Michał Chrząszcz
705
(4,20%)
-
4
Mateusz Przemysław Pytel
441
(2,62%)
-
5
Kazimierz Józef Dębski
44
(0,26%)
-
7
Agnieszka Komendera-Zippe
118
(0,70%)
-
6
Joanna Zając-Kwarciak
91
(0,54%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Zdzisław Franciszek Kaliński
1 229
(7,31%)
-
1
Eugeniusz Kurdas
1 367
(8,13%)
-
4
Aleksandra Barbara Lechowicz
206
(1,23%)
-
3
Ryszard Stanisław Mróz
983
(5,85%)
-
5
Mirosława Zybek
1 013
(6,03%)
-
6
Ewa Chlebicka
399
(2,37%)
-
8
Małgorzata Hałas
135
(0,80%)
-
9
Stanisław Jan Wiktor
309
(1,84%)
-
7
Katarzyna Baran
162
(0,96%)