Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
część miasta Głubczyce z ulicami: Aleja Śląska, Bałuckiego, Browarna, Bytomska, Chorzowska, Dworcowa, Fabryczna, Garbarska, Gliwicka, Głowackiego, Jana Pawła II, Karpacka, Katowicka, Klasztorna, Kolejowa, Kołłątaja, Kopernika, Koszarowa, Kościuszki, Kozielska, Krasińskiego, Kręta, Krnowska, Łąkowa, Marka, Miarki, Moniuszki, Morawska, Niepodległości, Nowy Świat, Ogrodowa, Opawska, Oświęcimska, Parkowa, Piastowska, Plac Armii Krajowej, Plac Stawowy, Plac Szkolny, Plac Zgody, Plater, Plebiscytowa, Pocztowa, Przyrowie, Pszczelna, Raciborska, Ratuszowa, Rożnowska, Rybnicka, Rynek, Sosnowiecka, Staszica, Stelmacha, Stroma, Sudecka, Świętokrzyska, Torowa, Wałowa, Warszawska, Wodna, Zacisze, Zakonna, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Żorska, Żytnia
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ
-
1
Ryszard Stanisław Junka
95
(3,54%)
-
3
Renata Anna Kulik
69
(2,57%)
-
5
Katarzyna Joanna Dańczuk-Kilarska
32
(1,19%)
-
2
Marek Monasterski
178
(6,63%)
-
4
Adam Antoni Antoszczyszyn
15
(0,56%)
-
6
Łukasz Dzieża
32
(1,19%)
-
7
Ryszard Jan Szpak
8
(0,30%)
-
8
Agnieszka Agata Linczewska
16
(0,60%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Andrzej Jan Krupa
107
(3,98%)
-
1
Elżbieta Regina Słodkowska
332
(12,36%)
-
3
Janina Rozalia Pich
42
(1,56%)
-
7
Paweł Łukasz Kruszyński
24
(0,89%)
-
4
Agnieszka Aleksandra Hautz
58
(2,16%)
-
5
Tomasz Marek Duda
10
(0,37%)
-
8
Jan Stanisław Ogar
113
(4,21%)
-
6
Jacek Bronisław Przybylski
17
(0,63%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET GŁUBCZYC
-
1
Adam Krupa
459
(17,09%)
-
5
Anna Wanda Pyrczak
21
(0,78%)
-
3
Marcin Paweł Grabuńczyk
17
(0,63%)
-
8
Katarzyna Lenartowicz
25
(0,93%)
-
2
Kazimierz Naumczyk
162
(6,03%)
-
4
Tomasz Marek Serafin
17
(0,63%)
-
6
Iwona Elżbieta Kulińska
19
(0,71%)
-
7
Marzanna Katarzyna Kosiorowska-Witek
15
(0,56%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC
-
8
Anna Karolina Kowalczyk
17
(0,63%)
-
1
Mariusz Józef Mróz
203
(7,56%)
-
6
Andrzej Marcin Palka
13
(0,48%)
-
7
Tomasz Sebastian Kruk
6
(0,22%)
-
2
Marek Zenon Wiecha
41
(1,53%)
-
3
Zofia Drogomirecka
19
(0,71%)
-
5
Agnieszka Teresa Sąsiadek
29
(1,08%)
-
4
Dariusz Piotr Dąbrowa
22
(0,82%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA
-
2
Stanisław Drużyński
38
(1,41%)
-
3
Bożena Maria Bąk
59
(2,20%)
-
5
Violetta Grażyna Maksymowicz
13
(0,48%)
-
4
Ireneusz Marian Łapuńka
65
(2,42%)
-
6
Artur Michał Komarnicki
43
(1,60%)
-
8
Maciej Jerzy Kuźnik
34
(1,27%)
-
1
Rafał Damian Zwarycz
186
(6,92%)
-
7
Liliana Tichanów
15
(0,56%)
Okręg 2
część miasta Głubczyce z ulicami: Adama Asnyka, Akacjowa, Aleja Lipowa, Bolesława Chrobrego, Bończyka, Broniewskiego, Brzozowa, Bukowa, C. K. Norwida, Chopina, Dębowa, Dzierżonia, Gdańska, Gen. W. Andersa, Grunwaldzka, Kasprowicza, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krakowska, Królowej Jadwigi, Kwiatowa, Lwowska, Matejki, Mickiewicza, Miłosza, Olimpijska, Osiedle Konstytucji 3 Maja, Osiedle Tuwima, Plac 1 Maja, Plac Sportowy, Polna, Powstańców, Reymonta, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Słoneczna, Słowackiego, Sobieskiego, Wiązowa, Wiejska, Wiśniowa, Wrocławska, Wyspiańskiego, Zielona, Żeromskiego.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ
-
6
Edyta Zuzanna Przysiężniuk
16
(0,66%)
-
5
Roman Ryszard Wójcik
11
(0,46%)
-
7
Marta Grażyna Semeniuk
14
(0,58%)
-
2
Janusz Piotr Kmiecik
29
(1,20%)
-
1
Kazimierz Jan Cisowski
180
(7,48%)
-
3
Jarosław Marek Idziak
55
(2,28%)
-
4
Beata Jadwiga Krowicka
16
(0,66%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Bartosz Paweł Kowalczyk
208
(8,64%)
-
5
Krystyna Grażyna Czorniej
58
(2,41%)
-
2
Józef Edward Lenartowicz
176
(7,31%)
-
6
Wiktoria Weronika Gajda
30
(1,25%)
-
7
Bogusław Jan Potwora
92
(3,82%)
-
4
Karolina Peczkis
46
(1,91%)
-
3
Jacek Grzegorz Bednarz
47
(1,95%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET GŁUBCZYC
-
1
Edward Wołoszyn
283
(11,75%)
-
7
Jolanta Maria Tomaszewska
31
(1,29%)
-
3
Tadeusz Eckert
76
(3,16%)
-
5
Angelika Skrzyp
60
(2,49%)
-
2
Barbara Teresa Piechaczek
147
(6,10%)
-
4
Mariusz Kruk
49
(2,03%)
-
6
Elżbieta Anna Pietrzak
25
(1,04%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC
-
1
Ryszard Bogusław Piwowar
155
(6,44%)
-
2
Rafał Piotr Malik
60
(2,49%)
-
3
Krystyna Leona Skowrońska
43
(1,79%)
-
6
Barbara Elżbieta Łosyk
7
(0,29%)
-
5
Anita Monika Olchowik
28
(1,16%)
-
7
Zbigniew Marek Staniek
38
(1,58%)
-
4
Artur Wiktor Klapetek
17
(0,71%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA
-
3
Jerzy Lech Skrzekut
50
(2,08%)
-
5
Zbigniew Przemysław Serwetnicki
102
(4,24%)
-
6
Joanna Irena Radecka
43
(1,79%)
-
2
Dariusz Kazimierz Kołodyński
82
(3,41%)
-
1
Jan Bachryj
52
(2,16%)
-
4
Bronisława Krystyna Furtak
64
(2,66%)
-
7
Anida Joanna Macedońska
18
(0,75%)
Okręg 3
Sołectwa: Bernacice, Bernacice Górne, Bogdanowice z przysiółkiem Bogdanowice-Kolonia, Braciszów, Chomiąża, Chróstno, Ciermięcice, Dobieszów, Gadzowice, Gołuszowice, Krasne Pole, Krzyżowice, Lenarcice z przysiółkiem Podlesie, Mokre, Mokre-Kolonia, Nowa Wieś Głubczycka, Nowe Gołuszowice, Nowy Rożnów, Opawica, Pielgrzymów, Pietrowice, Radynia, Równe, Zopowy, Zopowy-Osiedle, Zubrzyce
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ
-
2
Mariusz Gawłowski
255
(11,16%)
-
3
Józef Dzieża
87
(3,81%)
-
5
Iwona Maria Piczak
20
(0,88%)
-
4
Renata Genowefa Wituła
36
(1,58%)
-
7
Władysław Brewus
31
(1,36%)
-
6
Dominika Adriana Grządziel
4
(0,18%)
-
1
Adam Buchaniec
194
(8,49%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Piotr Krzysztof Zamojski
27
(1,18%)
-
7
Elwira Agnieszka Filipczak
11
(0,48%)
-
3
Janina Popiel
31
(1,36%)
-
1
Czesław Antoni Głogowski
154
(6,74%)
-
2
Stanisław Edward Olejnik
105
(4,60%)
-
5
Roksana Ewa Komorowska
9
(0,39%)
-
6
Joanna Wanda Kruszyńska
6
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET GŁUBCZYC
-
5
Ewa Mamczur
21
(0,92%)
-
3
Krzysztof Józef Fedorowicz
172
(7,53%)
-
1
Jan Wysoczański
193
(8,45%)
-
2
Marek Władysław Gorczyca
101
(4,42%)
-
7
Zbigniew Sobolewski
6
(0,26%)
-
4
Anna Bernadeta Sobolewska
13
(0,57%)
-
6
Marzena Nawara
47
(2,06%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC
-
3
Joanna Danuta Wilk
11
(0,48%)
-
2
Sylwester Robert Adamczyk
104
(4,55%)
-
1
Bogusława Biegus
133
(5,82%)
-
4
Jan Zygmunt Komarnicki
5
(0,22%)
-
6
Jadwiga Teresa Rucka
8
(0,35%)
-
5
Jan Marian Karaczyn
14
(0,61%)
-
7
Małgorzata Młot
29
(1,27%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA ZIEMIA GŁUBCZYCKA
-
5
Barbara Karcewicz
39
(1,71%)
-
7
Jacek Walenty Potwora
17
(0,74%)
-
2
Adam Jerzy Kocoń
150
(6,56%)
-
6
Patrycja Joanna Czarnuch
47
(2,06%)
-
1
Kazimierz Kupina
146
(6,39%)
-
3
Dagmara Izabela Mielczarek-Khawla
36
(1,58%)
-
4
Mieczysław Derkacz
23
(1,01%)
Okręg 4
Sołectwa: Biernatów z przysiółkiem Biernatówek, Debrzyca, Głubczyce-Sady, Grobniki, Kietlice, Klisino z przysiółkiem Klisinko, Królowe, Kwiatoniów, Lisięcice, Lwowiany z przysiółkiem Głubczyce-Las Marysieńka, Nowe Sady, Pomorzowice, Pomorzowiczki, Sławoszów z przysiółkiem Dobrogostów, Stara Wieś, Ściborzyce Małe z osadą Żabczyce, Tarnkowa, Widok, Zawiszyce z przysiółkiem Studzienica.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY ZIEMI GŁUBCZYCKIEJ
-
3
Monika Ewa Raczkowska
30
(1,59%)
-
4
Jerzy Litwin
94
(4,99%)
-
5
Teresa Micek
35
(1,86%)
-
1
Tadeusz Jakub Ciechanowski
173
(9,18%)
-
6
Krzysztof Czesław Nowak
2
(0,11%)
-
7
Daniel Damian Podsobiński
25
(1,33%)
-
2
Agnieszka Podstawka
179
(9,50%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Artur Fuławka
38
(2,02%)
-
2
Wioletta Anna Podstawka
64
(3,40%)
-
1
Ryszard Tkacz
138
(7,32%)
-
4
Mirosław Jan Palka
41
(2,18%)
-
3
Mateusz Andrzej Chabin
25
(1,33%)
-
6
Klaudia Szlagor
5
(0,27%)
-
5
Jolanta Otrząsek-Mojzyk
57
(3,03%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKI KOMITET GŁUBCZYC
-
1
Wiesław Robak
179
(9,50%)
-
4
Rafał Mateusz Granda
26
(1,38%)
-
2
Paweł Władysław Buczek
207
(10,99%)
-
5
Andrzej Jerzy Gacki
115
(6,10%)
-
3
Jadwiga Teresa Buczma-Pollok
21
(1,11%)
-
6
Barbara Agata Szkurłat
63
(3,34%)
-
7
Elżbieta Łukasiewicz
21
(1,11%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIAŁALNOŚCI LOKALNEJ RAZEM DLA GŁUBCZYC
-
5
Katarzyna Wilde-Podstawka
4
(0,21%)
-
2
Jacek Maćko
55
(2,92%)
-
4
Artur Stanisław Paterek
16
(0,85%)
-
1
Paweł Majewski
200
(10,62%)
-
3
Agnieszka Anna Bezpalko-Kosz
47
(2,49%)
-
6
Ewa Elżbieta Wiktor
17
(0,90%)
-
7
Grzegorz Wojciech Prask
7
(0,37%)