Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sokólskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu sokólskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu sokólskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OWSIEJKO Łukasz: pozycja 1 : 7,82% (1 629 głosów)
- GROMACKI Romuald: pozycja 2 : 7,82% (1 629 głosów)
- GROMAK Marian Czesław: pozycja 3 : 7,82% (1 629 głosów)
- SUCHOCKA Agnieszka: pozycja 4 : 7,82% (1 629 głosów)
- SAWICKA Anna: pozycja 5 : 7,82% (1 629 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHRZEŚCIJAŃSKO-LUDOWY:
- KONSTAŃCZUK Jolanta: pozycja 1 : 0,72% (150 głosów)
- KARAŚ Wiesław: pozycja 2 : 0,72% (150 głosów)
- KOLOSA Małgorzata: pozycja 3 : 0,72% (150 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM:
- BIAŁOMYZY Jerzy: pozycja 1 : 4,19% (873 głosów)
- BOBORYKO Teresa: pozycja 2 : 4,19% (873 głosów)
- BOROWSKI Paweł: pozycja 3 : 4,19% (873 głosów)
- CISZKOWSKI Tadeusz: pozycja 4 : 4,19% (873 głosów)
- HARASZKIEWICZ Justyna: pozycja 5 : 4,19% (873 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- SULIK Jarosław: pozycja 1 : 2,91% (605 głosów)
- RYSIEJKO Alicja: pozycja 2 : 2,91% (605 głosów)
- SOŁOWIEJ Mateusz: pozycja 3 : 2,91% (605 głosów)
- JARMOSZKO Rafał: pozycja 4 : 2,91% (605 głosów)
- OŁDZIEJEWSKA-BUDNIK Edyta Anna: pozycja 5 : 2,91% (605 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ I WSPÓŁPRACA:
- ADASZCZYK Mateusz: pozycja 1 : 4,65% (968 głosów)
- JACKIEWICZ Grzegorz: pozycja 2 : 4,65% (968 głosów)
- ŻURAWSKA Maria Alicja: pozycja 3 : 4,65% (968 głosów)
- SILWONIK Piotr: pozycja 4 : 4,65% (968 głosów)
- SZTUKOWSKA Irena: pozycja 5 : 4,65% (968 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sokólskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta: pozycja 1 : 6,27% (1 997 głosów)
- PYCZ Irena: pozycja 2 : 6,27% (1 997 głosów)
- MILEWSKA Elżbieta: pozycja 3 : 6,27% (1 997 głosów)
- KOPCIEWSKI Stanisław: pozycja 4 : 6,27% (1 997 głosów)
- ŚWIETLICKI Krzysztof: pozycja 5 : 6,27% (1 997 głosów)
- KARPIENIA Jerzy: pozycja 6 : 6,27% (1 997 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BANEL Marek: pozycja 1 : 1,84% (585 głosów)
- BOLESTA Agnieszka: pozycja 2 : 1,84% (585 głosów)
- BARANOWSKI Jakub: pozycja 3 : 1,84% (585 głosów)
- KIŚLUK Piotr: pozycja 4 : 1,84% (585 głosów)
- MICHNOWICZ Ewa: pozycja 5 : 1,84% (585 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHRZEŚCIJAŃSKO-LUDOWY:
- BOCHENKO Józef: pozycja 1 : 1,21% (384 głosów)
- BABIENA Patrycja: pozycja 2 : 1,21% (384 głosów)
- MYCHAL Magdalena Agata: pozycja 3 : 1,21% (384 głosów)
- GŁOWICKA Katarzyna: pozycja 4 : 1,21% (384 głosów)
- SITKO Łukasz: pozycja 5 : 1,21% (384 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM:
- BOJARZYŃSKI Adam: pozycja 1 : 2,61% (832 głosów)
- KARCZEWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 2,61% (832 głosów)
- GIEŁAŻYN Tadeusz: pozycja 3 : 2,61% (832 głosów)
- KOWALEWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 2,61% (832 głosów)
- DEPUTAT Joanna: pozycja 5 : 2,61% (832 głosów)
- BRUZGO Wiesław: pozycja 6 : 2,61% (832 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- KRAŚNICKI Sławomir: pozycja 1 : 1,32% (421 głosów)
- BIELEC Agnieszka: pozycja 2 : 1,32% (421 głosów)
- NIEDŹWIECKA Agnieszka: pozycja 3 : 1,32% (421 głosów)
- LESZCZYŃSKA Izabela: pozycja 4 : 1,32% (421 głosów)
- KRYŃSKI Piotr: pozycja 5 : 1,32% (421 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ I WSPÓŁPRACA:
- STRUCZEWSKA Joanna: pozycja 1 : 4,15% (1 323 głosów)
- WASILUK Małgorzata: pozycja 2 : 4,15% (1 323 głosów)
- TARACHANOWICZ Albert: pozycja 3 : 4,15% (1 323 głosów)
- WAŁUSZKO Janusz: pozycja 4 : 4,15% (1 323 głosów)
- MICUN-KURSA Anna Maria: pozycja 5 : 4,15% (1 323 głosów)
- BAKUN Stanisław: pozycja 6 : 4,15% (1 323 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sokólskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PAWŁOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 4,11% (1 969 głosów)
- SKÓRSKI Grzegorz: pozycja 2 : 4,11% (1 969 głosów)
- BORKOWSKI Waldemar: pozycja 3 : 4,11% (1 969 głosów)
- RAPIEJ Elżbieta: pozycja 4 : 4,11% (1 969 głosów)
- BIELSKA Joanna: pozycja 5 : 4,11% (1 969 głosów)
- STASIULEWICZ Elżbieta: pozycja 6 : 4,11% (1 969 głosów)
- ŁABANOWICZ Paweł: pozycja 7 : 4,11% (1 969 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HURYN Aneta: pozycja 1 : 1,35% (647 głosów)
- LASKOWSKI Artur Tomasz: pozycja 2 : 1,35% (647 głosów)
- POLEWKO Dorota: pozycja 3 : 1,35% (647 głosów)
- ZAŁUSKA Robert: pozycja 4 : 1,35% (647 głosów)
- DOMALEWSKA-RYBIJ Joanna: pozycja 5 : 1,35% (647 głosów)
- KACPRZYK-PRYZMONT Agnieszka: pozycja 6 : 1,35% (647 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHRZEŚCIJAŃSKO-LUDOWY:
- ZYSK Wiesław: pozycja 1 : 1,49% (715 głosów)
- SZCZURKO Daniel: pozycja 2 : 1,49% (715 głosów)
- ŁUKASZEWICZ Maciej: pozycja 3 : 1,49% (715 głosów)
- FIEDOROWICZ Tomasz: pozycja 4 : 1,49% (715 głosów)
- LISSOWSKA Teresa Sabina: pozycja 5 : 1,49% (715 głosów)
- STELMASZEK Joanna Agnieszka: pozycja 6 : 1,49% (715 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Kamila: pozycja 7 : 1,49% (715 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM:
- ŁABIENIEC Kazimierz: pozycja 1 : 1,77% (848 głosów)
- OLEKSZA Aleksy: pozycja 2 : 1,77% (848 głosów)
- MARCULEWICZ Stanisław: pozycja 3 : 1,77% (848 głosów)
- SZYSZKO Jolanta: pozycja 4 : 1,77% (848 głosów)
- JANUSZKIEWICZ Bogusława: pozycja 5 : 1,77% (848 głosów)
- BIETKAŁ Katarzyna: pozycja 6 : 1,77% (848 głosów)
- CIRUK Adam Przemysław: pozycja 7 : 1,77% (848 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- HAŃCZARUK Wiesław: pozycja 1 : 3% (1 435 głosów)
- STEFANOWICZ Mariusz: pozycja 2 : 3% (1 435 głosów)
- DMITRUK Mariusz: pozycja 3 : 3% (1 435 głosów)
- GIENIUSZ Ewa: pozycja 4 : 3% (1 435 głosów)
- STUPAK Katarzyna Elwira: pozycja 5 : 3% (1 435 głosów)
- CHARYTONIUK Ewa: pozycja 6 : 3% (1 435 głosów)
- HRYNKIEWICZ Jan: pozycja 7 : 3% (1 435 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ I WSPÓŁPRACA:
- POPŁAWSKA Danuta: pozycja 1 : 2,76% (1 320 głosów)
- BACH Krzysztof: pozycja 2 : 2,76% (1 320 głosów)
- LEWICKI Michał: pozycja 3 : 2,76% (1 320 głosów)
- MOŻEJKO Piotr: pozycja 4 : 2,76% (1 320 głosów)
- CHMIELEWSKA Elżbieta: pozycja 5 : 2,76% (1 320 głosów)
- WORONOWICZ Mirosława Teresa: pozycja 6 : 2,76% (1 320 głosów)
- SŁOMA Bogdan: pozycja 7 : 2,76% (1 320 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu sokólskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- REĆKO Piotr: pozycja 1 : 2,28% (2 071 głosów)
- KRASIŃSKI Krzysztof: pozycja 2 : 2,28% (2 071 głosów)
- ŻUK Piotr: pozycja 3 : 2,28% (2 071 głosów)
- DĘBKO Zbigniew: pozycja 4 : 2,28% (2 071 głosów)
- SAROSIEK Józef: pozycja 5 : 2,28% (2 071 głosów)
- GRYNCZEL Barbara: pozycja 6 : 2,28% (2 071 głosów)
- REPKO Urszula: pozycja 7 : 2,28% (2 071 głosów)
- TURYCZ Bożena: pozycja 8 : 2,28% (2 071 głosów)
- SZCZESIUL Katarzyna: pozycja 9 : 2,28% (2 071 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAWICKI Sławomir: pozycja 1 : 0,89% (807 głosów)
- SZCZEBIOT Krzysztof: pozycja 2 : 0,89% (807 głosów)
- TRZECIAK Joanna: pozycja 3 : 0,89% (807 głosów)
- DEPUTAT Wiktoria: pozycja 4 : 0,89% (807 głosów)
- REĆKO Halina: pozycja 5 : 0,89% (807 głosów)
- PARUK Urszula: pozycja 6 : 0,89% (807 głosów)
- FIEDZIUKIEWICZ Bogdan: pozycja 7 : 0,89% (807 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CHRZEŚCIJAŃSKO-LUDOWY:
- RYGASIEWICZ Piotr: pozycja 1 : 2,2% (2 002 głosów)
- PUSZKO Ewa: pozycja 2 : 2,2% (2 002 głosów)
- GURZYŃSKI Mariusz: pozycja 3 : 2,2% (2 002 głosów)
- ZAJCZYK Joanna: pozycja 4 : 2,2% (2 002 głosów)
- BREŃKO Tomasz: pozycja 5 : 2,2% (2 002 głosów)
- PYŁKO Marta: pozycja 6 : 2,2% (2 002 głosów)
- DROZD Dawid: pozycja 7 : 2,2% (2 002 głosów)
- MATOSZKO Dariusz: pozycja 8 : 2,2% (2 002 głosów)
- ŻMURDA Joanna: pozycja 9 : 2,2% (2 002 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA RAZEM:
- POTAPCZYK Tomasz: pozycja 1 : 1,05% (952 głosów)
- ZALEWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,05% (952 głosów)
- POSKROBKO Czesław: pozycja 3 : 1,05% (952 głosów)
- WORONOWICZ Patrycja: pozycja 4 : 1,05% (952 głosów)
- LEWICKI Damian: pozycja 5 : 1,05% (952 głosów)
- DOWGIERT Monika: pozycja 6 : 1,05% (952 głosów)
- SZARKOWSKA Jadwiga Dorota: pozycja 7 : 1,05% (952 głosów)
- RYSZKIEWICZ Karolina: pozycja 8 : 1,05% (952 głosów)
- BIENIUSIEWICZ Marcin: pozycja 9 : 1,05% (952 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU:
- MOŹDZIERSKI Łukasz: pozycja 1 : 1% (910 głosów)
- PANASIUK Jarosław: pozycja 2 : 1% (910 głosów)
- NALEWAJKO Ignacy: pozycja 3 : 1% (910 głosów)
- KRZYWICKA Bożena: pozycja 4 : 1% (910 głosów)
- DYKIEL Natalia: pozycja 5 : 1% (910 głosów)
- BONDARYK Edyta: pozycja 6 : 1% (910 głosów)
- TOMASZCZYK Ewa Iwona: pozycja 7 : 1% (910 głosów)
- KLOCEK Małgorzata: pozycja 8 : 1% (910 głosów)
- KOZŁOWSKI Stanisław: pozycja 9 : 1% (910 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ I WSPÓŁPRACA:
- BASZKO Mieczysław Kazimierz: pozycja 1 : 2,31% (2 097 głosów)
- BUJWICKI Piotr Karol: pozycja 2 : 2,31% (2 097 głosów)
- KISIEL Urszula: pozycja 3 : 2,31% (2 097 głosów)
- ROKICKA Karolina: pozycja 4 : 2,31% (2 097 głosów)
- KONIECZKO Elżbieta: pozycja 5 : 2,31% (2 097 głosów)
- BARANOWSKA Beata: pozycja 6 : 2,31% (2 097 głosów)
- HORCZAK Andrzej Grzegorz: pozycja 7 : 2,31% (2 097 głosów)
- MAŁACHWIEJ Stanisław: pozycja 8 : 2,31% (2 097 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Mirosław Jan: pozycja 9 : 2,31% (2 097 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE 2024:
- AWDZIEJ Marek: pozycja 1 : 0,87% (794 głosów)
- GÓRKA Robert: pozycja 2 : 0,87% (794 głosów)
- GEJDEL Joanna: pozycja 3 : 0,87% (794 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Maria Lilla: pozycja 4 : 0,87% (794 głosów)
- TUR Joanna: pozycja 5 : 0,87% (794 głosów)
- BIERNACKI Mirosław Antoni: pozycja 6 : 0,87% (794 głosów)
- SZYMAŃSKA Lucyna Jolanta: pozycja 7 : 0,87% (794 głosów)
- SAŃKO Wojciech: pozycja 8 : 0,87% (794 głosów)
- PÓŁTORZYCKA Marta: pozycja 9 : 0,87% (794 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ SAMORZĄDOWA:
- HOŁOWNIA Jarosław Sylwester: pozycja 1 : 0,69% (630 głosów)
- FILIPOWICZ Katarzyna: pozycja 2 : 0,69% (630 głosów)
- RESZUTA Katarzyna: pozycja 3 : 0,69% (630 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANTONIEGO CYDZIKA:
- CYDZIK Antoni: pozycja 1 : 0,49% (443 głosów)
- MATUK Alicja: pozycja 2 : 0,49% (443 głosów)
- MAZUR Elżbieta Zofia: pozycja 3 : 0,49% (443 głosów)
- KOCHANOWICZ Jerzy: pozycja 4 : 0,49% (443 głosów)
- SZCZESIUL Andrzej: pozycja 5 : 0,49% (443 głosów)
- WNOROWSKA Elwira: pozycja 6 : 0,49% (443 głosów)
- MISARSKA Joanna: pozycja 7 : 0,49% (443 głosów)
- GUTOWSKA Ewa: pozycja 8 : 0,49% (443 głosów)
- GARBACZEWSKI Dariusz: pozycja 9 : 0,49% (443 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?