Dobry początek siatkarek Zorzy

AREK
Kadetki Zorzy dobrze rozpoczęły turniej półfinałowy Mistrzostw Śląska, który rozgrywany jest w Cieszynie. Wczoraj podopieczne trenera Brzezinki pokonały Częstochowiankę 3:1.

Wodzisławianki wygrały gładko pierwszą partię, by, po chwili, równie gładko przegrać drugą. Więcej emocji przyniósł set trzeci, jedyny wyrównany w tym pojedynku. Ostatecznie, więcej zimnej krwi w końcówce zachowały dziewczęta z Wodzisławia, które wygrały decydujące piłki i ustaliły wynik seta na 27:25. W czwartej odsłonie zawodniczki spod Jasnej Góry nie nawiązały już walki i nasza ekipa mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w półfinale.

W innym meczu gospodynie, VC Victoria MOSiR Cieszyn nie sprostały UKS Jedynce Rybnik, przegrywając również w stosunku 1:3. Siatkarki Zorzy Wodzisław w dniu dzisiejszym zagrają z rybniczankami o prowadzenie w turnieju półfinałowym.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - Częstochowianka 3:1 (25:18, 16:25, 27:25, 25:18)