Forma Wodzisław Śl. na III Biegu Ogniowym w Żorach

AREK
Zawodnicy Formy pobiegli w Biegu Ogniowym w Żorach
Zawodnicy Formy pobiegli w Biegu Ogniowym w Żorach Forma Wodzisław Śl.
Forma Wodzisław Śl.: Zawodnicy wodzisławskiego klubu wystąpili w III Biegu Ogniowym w Żorach. Jak im poszło?

Wspaniała atmosfera i oprawa sprawiają iż nocny bieg w Żorach cieszy się olbrzymią popularnością. Zawody ukończyło w sumie 642 zawodników. Trasa wiodła głównymi ulicami miasta. Zawodnicy dwukrotnie przebiegali wypełnionym kibicami rynkiem.

Zawody nie należały do najłatwiejszych, gdyż na 5 km dystansie znajdowały się dwa kilkusetmetrowe podbiegi. By liczyć się w czołówce należało nie tylko szybko biec, ale także w expresowym tempie pokonać wzniesienia. Na trasie rozstawieni byli animatorzy z pochodniami co dodatkowo podnosiło atrakcyjność wyścigu.

W zawodach wzięli udział zawodnicy klubu Forma. Dwóch z nich stanęło tego wieczoru na podium. Karol Pośpiech zajął drugie miejsce w kategorii M60 z czasem 22:03, Sławomir Łachacz zajął trzecie miejsce w kategorii M50, czas 19:20. Pozostali zawodnicy naszego klubu również potraktowali zawody poważnie i ustanowili życiówki na dystansie 5000 m. Mirosław Kuczok - 18:58, Ireneusz Stachowski - 19:11, Dariusz Krause - 21:07.