Fox przegrał w tie-breaku

KUB
Za nami 22 kolejka rozgrywek w ramach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Pewne zwycięstwo odnotowała ekipa lidera rozgrywek Jedynki Jankowice II. Najciekawiej zapowiadający się mecz drugiej w tabeli Dwójki Swierklany Żywiec Zdrój i czwartego Jar-Trans Fox Pszów zakończył się wynikiem 2:3 dla zawodników ze Świerklan.

Zespół Jedynki Jankowice II zmierzył się na własnej hali z zespołem Olimpii-Geotim Rybnik. Gospodarze spotkania, którzy do konfrontacji z zespołem z Kamienia przystąpili w eksperymentalnym składzie, nie mieli problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa. Pierwszy set przebiegał całkowicie pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali tę odsłonę meczu do 12. W drugim secie zawodnicy z Kamienia wzięli się w garść i zdołali wywalczyć 19 punktów. Na początku trzeciego seta mogło się wydawać, że są w stanie przeciwstawić się rywalom, ale to złudzenie trwało tylko chwilę. Ostatecznie trzecią odsłonę spotkania zawodnicy z Jankowic wygrali do 18. To zwycięstwo dało drużynie Jedynki II czteropunktową przewagę w ligowej tabeli nad drugą Dwójką Świerklany. Zawodnicy tej ekipy stoczyli w ostatniej kolejce 5-setowy bój o zwycięstwo z drużyną z Pszowa.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Fox-ów. Pierwszy set wygrali 25:21. Podobny przebieg miała także druga odsłona. W trzeciej części meczu gra gospodarzy z Pszowa kompletnie się rozsypała.

Zawodnicy Dwójki z kolei grali coraz pewniej i skuteczniej, dzięki temu wygrali do 14. W czwartym i piątym secie kibice zgromadzeni na hali byli świadkami zażartej walki, zakończonej zwycięstwem Dwójki do 23 i 13.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia