KRÓTKO: One najlepiej grają w koszykówkę

AREK
Koszykarki Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu najlepiej grają w koszykówkę w naszym powiecie.

Zakończyła się rywalizacja reprezentacji szkół gimnazjalnych z powiatu wodzisławskiego w koszykówce dziewcząt. W turnieju finałowym, rozgrywanym w hali Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, wystąpiły oprócz gospodyń drużyny reprezentujące gimnazja nr 1 i 4 z Wodzisławia Śląskiego oraz Gimnazjum 1 z Radlina. W pierwszych meczach turnieju, decydujących o awansie do ścisłego finały drużyny uzyskały następujące wyniki:

Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia Śl. – Gimnazjum nr 1 z Wodzisławia Śl. 60:10 (20:2, 12:4, 12:0, 18:4)
Gimnazjum nr 4 z Wodzisławia Śl. – Gimnazjum nr 1 z Radlina 50:10 (2:12, 4:14, 2:16, 2:8)

W małym finale reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Wodzisławia Śl. pokonała drużynę Gimnazjum nr 4 41:19 (12:6, 8:3, 11:4, 10:6) i tym samym zajęła ostatecznie 3 miejsce w turnieju.

W finale gospodynie – reprezentacja Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia – pokonały swoje koleżanki z Gimnazjum nr 1 z Radlina w stosunku 78:16 (28:4, 24:2, 10:8, 16:2) zostając Mistrzyniami Powiatu Wodzisławskiego w koszykówce dziewcząt.