Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbadaj się za darmo - mammobus od piątku rozpoczyna dyżur

Jacek Bombor
Mammobus zaparkuje w piątek przy Miejskim Ośrodku Kultury
Mammobus zaparkuje w piątek przy Miejskim Ośrodku Kultury Jacek Bombor
Dlaczego radlinianki nie chcą poddać się mammografii? Sprawdziliśmy, zaledwie 79 spośród 2230 uprawnionych do badań kobiet w wieku od 50 do 69 lat skorzystało z takiej możliwości. Ale teraz nadarza się okazja, by nadrobić zaległości

Od piątku w miasteczku rozpoczyna dyżur mammobus należący do Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskie-Curie oddział w Gliwicach. Będzie stacjonował przy Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Mariackiej 9. Dzisiaj w godzinach 
od 12 do 18, w poniedziałek i wtorek od 9 do 15, by znów pojawić się w środę, gdzie pacjentki będą poddawane zabiegom od 12 do 18. – Badania są bezpłatne. Zapraszamy panie, również te, które dwa lata temu skorzystały z bezpłatnej mammografii. Wszystkie panie u których zostaną wykryte niepokojące zmiany, mają zapewnioną dalszą opiekę i bezpłatną diagnostykę w ramach programu! Mammografia jest rentgenowskim badaniem piersi i obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym etapie rozwoju, szczególnie u kobiet po menopauzie. Warto do nas przyjść – apelują lekarze.
Dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom oraz cyfrowej aparaturze najnowszej generacji, można szybko, komfortowo i blisko swojego miejsca zamieszkania wykonać rzetelne badania diagnostyczne najwyższej jakości.



Pamiętaj, weź dokumenty

Jedynymi dokumentami, jakie trzeba ze sobą zabrać na badania, są:

• dowód tożsamości z numerem PESEL,

• karta chipowa lub dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne,
• jeśli to możliwe, zdjęcie z poprzedniej mammografii – to ważne dla oceny badania! Nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie!

• Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata
lub rok, jeśli ktoś z najbliższej rodziny pacjentki zachorował na raka piersi.
 Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi.



12 000 kobiet – rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi, z czego blisko połowa umiera. Głównym czynnikiem tak wysokiej umieralności jest zbyt późne zgłoszenie się do lekarza.


od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto