Daniel Marcol szósty w Pucharze Polski. Hanna Kozak ze złotem na Majorce!

AREK
Daniel Marcol szósty w Pucharze Polski
Daniel Marcol na szóstym miejscu w Pucharze Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn. Sukces jest tym bardziej okazały, że w zawodach wystartowało 116 zawodników z 8 krajów. To nie jedyna dobra sportowa informacja z Radlina. Na uzanie zasługuje również złoto Hanny Kozak w zawodach pływackich XXI Mallorca Open Masters na Majorce.

Daniel Marcol na szóstym miejscu w Pucharze Polski

W turnieju zwyciężył Tomasz Motyka z AZS-AWF Wrocław. Należy dodać, że zawodnik Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin niedawno ukończył dopiero 18 lat i szóste miejsce w turnieju seniorów, w którym startowali medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy jest olbrzymim sukcesem.

W prowadzonej pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Szermierczej (EFC) klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu Europy U-23, Daniel Marcol zajął 2 miejsce, będąc najmłodszym finalistą tak wysokiej rangi zawodów.

Sukces Hanny Kozak na Majorce!

Hanna Kozak, pracownica Szkoły Podstawowej nr 4, uczestniczyła w zawodach pływackich XXI Mallorca Open Masters na Majorce. W zawodach wzięli udział uczestnicy z 10 państw. Hanna Kozak zdobyła 2 złote medale (50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym) oraz 3 srebrne medale (100m zmiennym, 50m dowolnym i 50m stylem motylkowym). Najważniejszym trofeum jest jednak zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i zdobycie Pucharu Majorki!