Górnik Radlin: szermierze przywieźli medale z mistrzostw Polski

Arkadiusz Biernat
Górnik Radlin
Górnik Radlin: z dwoma brązowymi medalami wrócili zawodnicy Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin z rozegranych w Gliwicach Mistrzostw Polski Juniorów.

Górnik Radlin: szermierze przywieźli medale

W turnieju indywidualnym, w którym wystartowało 89 szpadzistów trzecie miejsce zajął 17- letni Daniel Marcol. W pojedynku o wejście do ćwierćfinału pokonał swojego kolegę klubowego Mateusza Roka 13:12. W walce ćwierćfinałowej pokonał Macieja Golca z Kolejarza Wrocław 15:14. Natomiast w półfinale spotkał się z późniejszym mistrzem Polski Piotrem Kapałą z Kosyniera Gliwice. Zawodnik z Gliwic okazał się lepszy od naszego zawodnika o jedno trafienie zwyciężając 15:14

Ponadto medal brązowy wywalczyła drużyna szpadzistów Górnika Radlin w składzie: Mateusz Rok, Marek Zabawa, Daniel Marcol i Tomasz Smoleń.

W ćwierćfinałowym meczu radlinianie pokonali zespól RMKS Rybnik 45:32

Już w spotkaniu półfinałowym zmierzyli się z zawodnikami Klubu Szermierczego „Szpada Wrocław” . Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu lepszy okazał się zespól z Wrocławia, który pokonał naszych zawodników zaledwie jednym trafieniem 40:39. W meczu o brązowy medal zwyciężyli inny zespół z Wrocławia, drużynę Kolejarza 45:37

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!