KRÓTKO: Wysokie zwycięstwo koszykarek z Wodzisławia

AREK
Podobnie jak kadetki, tak i juniorki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosły wysokie zwycięstwo w ostatnim meczu z drużyną ISSiR Start Wisła.

Pierwsza część spotkania mimo przewagi wzrostu „wiślaczek” toczyła się z pod kontrolą wodzisławskich koszykarek. Dzięki rozsądnej grze w ataku pozycyjnym oraz dobrej skuteczności w rzutach z dystansu udało się olimpijkom wypracować dziesięciopunktową przewagę, której mimo remisowej kwarty drugiej, nie oddały już do końca pierwszej połowy spotkania.

W drugiej odsłonie meczu wodzisławianki poprawiły komunikację w obronie, zacieśniły swoją strefę podkoszową utrudniając grę zawodniczkom z Wisły, a także przyspieszyły swoje poczynania ofensywne wyprowadzając kilka skutecznych kontr, dzięki czemu dystans punktowy nad przeciwniczkami zwiększył się na koniec kwarty trzeciej do 14 punktów. W kwarcie czwartej wyraźnie już zmęczone zawodniczki z Wisły nie były w stanie dotrzymać kroku wodzisławiankom i przegrały tę część spotkania wyraźnie w stosunku 4:18 a całe spotkanie 36:68

ISSiR Start Wisła – ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 36:68 (7:17, 17:17, 8:16, 4:18)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Karwot Julia 14, Wiertelak Agnieszka 13, Mikołajewska Karolina 12, Walocha Wioletta 9, Piechaczek Aleksandra 8, Tatarczyk Patrycja 6, Moskwa Klaudia 4, Wiertelak Żaneta 2.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?