MKS Wodzisław Śl.: Kadeci wygrali po ciężkim boju

AREK
Koszykarze MKS pokonali Królewskich Chorzów
Koszykarze MKS pokonali Królewskich Chorzów MKS Wodzisław Śl.
MKS Wodzisław Śl. notuje kolejne zwycięstwo. Tym razem wygrani z parkietu schodzili kadeci, którzy pokonali Królewskich Chorzów. O zwycięstwo jednak nie było łatwo.

Szczególnie słabo wodzisławianie wyglądali w pierwszej połowie spotkania. Wykorzystali to goście prowadząc do przerwy 36:20. W tym momencie nic nie zapowiadało końcowej wygranej, mało tego, należało się spodziewać wysokiej porażki na swoim parkiecie.

W przerwie, po głębokiej analizie gry i postawy na boisku naszego zespołu, znalazł się na parkiecie zupełnie inny, wodzisławski zespół. Swoją wolą walki i determinacją w obronie zadziwił Królewskich i kibiców. Po przebudzeniu naszych zawodników w grze defensywnej, nastąpił bardzo dobry okres gry w szybkim ataku i seria fantastycznych, celnych rzutów za 3 punkty Sebastiana Wutke (4x3pkt) i Kamila Syski (3x3pkt) - MVP meczu.

Cały zespół zagrał twardo w obronie w drugiej części gry, jednak na specjalne wyróżnienie zasłużył Adrian Adamczyk, który pokazał wszystkim niedowiarkom, co oznacza wola walki do końca zawodów sportowych. Drugą połowę wodzisławianie wygrali 41:10 i ostatecznie wygrali.

MKS Wodzisław - KRÓLEWSCY Chorzów 69:46 (8:18,12:18, 29:8, 20:2)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Wutke Sebastian 20 – kapitan drużyny, Syska Kamil 19, Banasik Bartosz 8, Paryło Jan 8, Adamczyk Adrian 6, Rybiński Iwo 4, Pawliński Karol 2, Wieczorek Jakub 2, W zawodach brał też udział: Wodecki Tomasz. Trener zespołu: Marek Malik

- Do końca roku pozostał kadetom kosztowny i najdłuższy wyjazd sezonu do Częstochowy 18 grudnia. Niestety nadszarpnie on budżet klubu, a od stycznia rozpocznie się kolejny rok walki o finansowe przetrwanie - słychać w klubie...