MKS Wodzisław Śl. wygrał w Dąbrowie Górniczej [ZDJĘCIA]

AREK
Koszykarze MKS wygrali na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej
Koszykarze MKS wygrali na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej Dariusz Tukalski
MKS Wodzisław Śl. pokonał na wyjeździe rywali z Dąbrowy Górniczej. Formą zachwycił Remigiusz Kaczor, który rzucił 24 punkty.

MKS Wodzisław Śl. wygrał w Dąbrowie Górniczej

Mecz w Dąbrowie Górniczej był bardzo zacięty i obfitujący w zwroty akcji. W czwartej minucie trzeciej kwarty meczu, przy stanie 43:43, za 5 przewinień musiał zejść nasz najlepszy zawodnik w defensywie i zbiórkach piłek z tablicy w sezonie 2016/2017 Patryk Michałowski.

Wyglądało na to, że przed gospodarzami otwiera się szansa wygrania meczu. Ale nic bardziej mylnego. Wodzisławianie po raz kolejny udowodnili, że potrafią się mobilizować w trudnych momentach.

- Jeszcze na 5 minut przed końcem meczu MKS Dąbrowa prowadziła 69:61, ale od tej chwili do końca zawodów punktowali już tylko wodzisławianie. Ten końcowy fragment meczu kończy się wynikiem 15:0! - cieszy się trener Marek Malik.

MKS Wodzisław jako zespół zagrał skutecznie w tym meczu: 52 proc. skuteczność rzutów za 2 pkt. i 60 proc. w rzutach za 3 pkt. i rzutach wolnych.

- Remigiusz Kaczor imponował w kolejnym meczu odwagą, zdecydowaniem w grze i charakterem do sportowej rywalizacji. Zawodnik, który gra bez żadnych kompleksów, potrafi nawet w ekstremalnych sytuacjach wykonywać wszystkie elementy techniczne bezbłędnie, nie idzie na skróty. W tym sezonie zrobił duży postęp i pokazuje, że ma „duże papiery na granie” Oby ten młody koszykarz wytrzymał ciśnienie i konsekwentnie pracował nad rozwojem swojej kariery sportowej - dodaje trener Malik.

Cała drużyna, którą stanowią uczniowie klasy sportowej przy Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim ponownie zasługuje na wielkie słowa uznania za wolę walki i determinację w dążeniu do zwycięstwa i umiejętność wychodzenia z najtrudniejszych sportowych sytuacji.

Na wyróżnienia indywidualne za ten mecz zasługują też: Robert Szlachta (EVAL-25, 13 zbiórek i 60% w rzutach z gry) Mateusz Panic, który bardzo dobrze zastąpił Patryka Michałowskiego w kluczowym fragmencie meczu (EVAL-19, 100% w rzutach z gry, 7 zbiórek, 3 bloki i 3 przechwyty) i Patryk Michałowski (EVAL-16, 75% w rzutach z gry, 7 zbiórek, 4 bloki).

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Wodzisław 69:76 (21:16, 16:25, 22:13, 10:22)

Punkty dla MKS WODZISŁAW zdobyli: Remigiusz Kaczor 24, Robert Szlachta 14, Grzegorz Płonka 10, Mateusz Panic 9, Rafał Szlachta 9, Patryk Michałowski 6, Szymon Kyrcz 4. W zawodach brali też udział: Jakub Grabski, Dawid Moczała, Łukasz Przybyła. Trener zespołu - Marek Malik.

Zwycięstwo pozwoliło wodzisławianom ostatecznie ulokować się na czwartym miejscu FINAŁU ”A” rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej.