MKS wygrywa i jest liderem tabeli [ZDJĘCIA]

AREK
Koszykarze MKS Wodzisław pokonali na wyjeździe KS MOSiR Cieszyn 102:59 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli mistrzostw Śląska do lat 14.

Wodzisławscy koszykarze od początku spotkania agresywną grą w obronie zdominowali przeciwników, kończąc pierwszą połowę meczu wysokim prowadzeniem (18:46). Bardzo dobrze w tym elemencie gry zaprezentowała się piątka zawodników grająca w pierwszej kwarcie. Aktualnie najlepszym obrońcą w ekipie MKS jest Adrian Adamczyk. Świetnie blokował rzuty cieszyńskich zawodników Kamil Syska – 11 bloków w meczu. Po raz kolejny okazało się, że w meczach wyjazdowych zawodnicy MKS- u są bardziej skuteczni w rzutach z gry.

W trzeciej kwarcie najmocniejszy skład wodzisławskiej drużyny jeszcze zwiększył przewagę punktową nad rywalem z Cieszyna. Bartek Wilk popisywał się celnymi rzutami za 3 pkt.(trafił w tym dniu trzy razy przy 75 procentowej skuteczności). Bardzo aktywny pod koszem przeciwników był Jakub Wieczorek, jednak musi jeszcze pracować nad celnością rzutów wolnych. Stabilnie w obronie i ataku zagrał Bartek Banasik.

W czwartej kwarcie ponownie możliwość zaprezentowania swoich aktualnych możliwości otrzymali wszyscy zawodnicy.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami Zespołu Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. (jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.)

KS MOSiR Cieszyn – MKS Wodzisław Śląski 59:102 (8:29 ,10:17,11:30,30:26 )

Punkty dla MKS -u Wodzisław Śl. zdobyli : Wilk Bartosz (kpt.) 31, Syska Kamil 21, Banasik Bartosz 17, Wutke Sebastian11, Wieczorek Jakub 9, Adamczewski Amadeusz 6, Paryło Jan 5, Adamczyk Adrian 2, grali także: Prochasek Robert, Pawliński Karol, Wodecki Tomasz, Rybiński Iwo. Trener zespołu : Marek Malik