Pływacy z Rydułtów zdobyli garść medali

KASIA
Drużyna pływaków w komplecie
Drużyna pływaków w komplecie Fot. Arc
Podczas ostatnich Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu w kategorii Masters, reprezentanci Związku Zawodowego Górników KWK Rydułtowy-Anna, jak zwykle nie mieli sobie równych. Z imprezy nasi reprezentanci przywieźli aż 19 medali.

- Pojechaliśmy tym razem tylko w czteroosobowym składzie, ale i tak zaliczamy ten występ do bardzo udanych. Cieszymy się z każdego medalu - mówi Rudolf Bugla, który startował w kategorii wiekowej od 70 do 74 i zdobył najwięcej, bo aż 6 złotych medali.

Mistrzostwo zdobył na dystansach: 50 m stylem motylkowym, grzbietowym i klasycznym oraz 100 m klasycznym i grzbietowym, a także 200 m grzbietowym.

Drugi z zawodników, Marian Otlik, który walczył w kategorii od lat 40 do 44 zdobył złoto na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 50, 100 i 400 metrów dowolnym oraz 200 zmiennym. Srebro wywalczył natomiast w stylu klasycznym na dystansie 50 metrów.

Kategorię wiekową 55-59 reprezentowało dwóch zawodników: Jerzy Ciecior i Leon Irczyk. Pierwszy z nich przywiózł z mistrzostw 5 medali m.in. złoto na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz trzy srebrne krążki, wywalczone na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz grzbietowym i 100 metrów grzbietowym.

Z kolei Leon Irczyk wywalczył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym. Zawodnicy z Rydułtów przygotowują się do kolejnych zawodów, które odbędą się jeszcze w tym roku.

- Do końca roku zostały nam jeszcze trzy starty, przede wszystkim najbliższe, październikowe Mistrzostwa Polski w Mławie. Potem w listopadzie czeka nas rywalizacja w Pucharze Polski w Konstancinie i na zakończenie, w grudniu wybierzemy się na Mistrzostwa Opola - mówi Rudolf Bugla.

Pływacy z Rydułtów żałują, że w tym roku nie mogli wziąć udziału w najbardziej prestiżowej imprezie dla pływaków w kategorii Masters, czyli Mistrzostwach Europy.

Już teraz zapowiadają, że zrobią wszystko, aby na kolejne mistrzostwa do Włoch pojechać i zawalczyć o najwyższe laury.

- Tam też pokażemy, na co nas stać - zapewniają pływacy z rydułtowskiej sekcji.