ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 74:62

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl.
ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. pokonał w szóstej kolejce o awans do I Ligi Kobiet MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 74:62.

Gdy w pierwszych trzech minutach gry Olimpia prowadziła 10:0 wiadome stało się, że trudno będzie zawodniczkom z Głuchołaz odnieść zwycięstwo w tym meczu nad tak dobrze dysponowaną rzutowo drużyną z Wodzisławia Śl.

Mimo, że po przerwie na żądanie wziętej przez trenera drużyny MUKS Głuchołazy przyjezdne odpowiedziały rzutem za trzy punkty to w kolejnych minutach pierwszej kwarty trwał napór wodzisławianek czego efektem stało się ich 13 punktowe prowadzenie na koniec tej części gry.

Początek kwarty drugiej to znowu mocne wejście wodzisławianek - szybko zdobyte 13 punktów przy zerowej zdobyczy koszykarek z Głuchołaz spowodowało, że przewaga „Olimpijek” osiągnęła najwyższy w meczu poziom 26 punktów. Pomiędzy 4 a 8 minutą drugiej kwarty zawodniczki w Wodzisławia wyraźnie zwolniły tempo, co skrzętnie wykorzystały ambitnie walczące koszykarki „Basketu” i zmniejszyły przewagę gospodyń doprowadzając do wyniku 41:25 na koniec kwarty drugiej.

W kwarcie trzeciej na boisku znowu panowała bardzo mocno pracująca w defensywie oraz bardzo skutecznie grająca w atakach drużyna Olimpii, która ponownie powiększyła swoja przewagę tym razem do 22 punktów.

W ostatniej kwarcie trener Olimpii – Grzegorz Korzeń pozwolił odpocząć podstawowym zawodniczkom swojej drużyny, a na „parkiecie” pojawiły się zmienniczki. Ambitnie walczące koszykarki z Głuchołaz odrobiły w tym momencie 10 punktów, jednak na więcej już nie wystarczyło czasu i Olimpia zasłużenie wygrała swoje piąte spotkanie w lidze.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 74:62 (26:13, 15:12, 19:13, 14:24)

Punkty zdobyły: A. Lewoń-Szczasny 23 (5x3 pkt.), W. Oskwarek 15 (2x3pkt.), J. Sobota 14 (1x3pkt.), W. Walocha 7 (1x3pkt.), A. Wiertelak 7, A. Piechaczek 6 (2x3pkt.), Ż. Wiertelak 2, W meczu wystąpiły też: J. Karwot, P. Tatarczyk, K. Mikołajewska, K. Moskwa, M. Cywka.