MKS Wodzisław Śl.: Horror bez happy endu

AREK
MKS Wodzisław Śl.
MKS Wodzisław Śl. przegrał z Mickiewiczem Katowice. Mecz był horrorem, ale tym razem bez happy endu.

Niestety o pierwszej kwarcie meczu MKS Wodzisław - Mickiewicz Katowice nasi zawodnicy zapewne chętnie by zapomnieli. Nie udało się udźwignąć ciężaru odpowiedzialności w tej części meczu z liderem aktualnej tabeli mistrzostw. Przegrali ją w stosunku 10:22, co jak później się okazało było kluczem do zwycięstwa gości w tych zawodach.

Nasi zawodnicy zawiedli w skuteczności rzutowej, przeciwnik wykorzystał tą słabość, grając bardzo skutecznie w otwarciu meczu gwarantując sobie przewagę, która okazała nie do odrobienia.

Przez całą dalszą część meczu trwał pościg punktowy wodzisławian za „Mickiewiczem”. W trzeciej i czwartej kwarcie Patryk Michałowski i Mateusz Panic założyli po 5 „czap” przeciwnikom. Dobrymi zbiórkami pod koszem popisywali się Rafał Szlachta, Grzegorz Płonka i Remigiusz Kaczor.

Na 3 minuty przed końcem meczu wodzisławscy koszykarze przy ogłuszającym dopingu kibiców doszli do przeciwnika i wyszli nawet na prowadzenie 57:55. Niestety, później zabrakło cierpliwej gry pod koszem. Nasi zawodnicy postawili na rzuty z dystansu, które w tym dniu ich zawodziły (23 próby rzutów za 3 pkt. jeden celny!) Efekt - siedem punktów z rzędu dla Katowic i przegrany mecz.

Mimo wygrania drugiej i trzeciej kwarty meczu i remisu w czwartej MKS Wodzisław przegrał ten mecz 57:62!

W zespole wodzisławskim w tym meczu wyróżnił się Patryk Michałowski Eval - 28 (15 pkt. 17 zbiórek, 5 bloków, 5 przechwytów, 64% skuteczności z rzutów wolnych!!! )

W hali przy Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim, której to szkoły uczniami w klasie sportowej są wszyscy zawodnicy zespołu padł rekord frekwencji, trybuny i miejsca wokół parkietu wypełnione były po brzegi. Kibice stworzyli fantastyczny doping za co bardzo dziękują zawodnicy MKS –u Wodzisław i ich trener.

- Taki jest sport, trzeba umieć cieszyć się ze zwycięstw, ale i umieć znieść gorycz przegranego meczu, wyciągając z niej wnioski do lepszej gry w następnych meczach. W życiu nie ma porażek są tylko lekcje. - tłumaczy zawodników trener Marek Malik.

Kolejny mecz nasi koszykarze zagrają w Bytomiu. Warto dodać, że nie wystąpi w nim Łukasz Laskowski, który pauzuje od kilku tygodni z powodu kontuzji.

MKS WODZISŁAW – Mickiewicz Katowice 57 : 62 (10:22!, 18:13, 18:16, 11:11)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 15, Szlachta Rafał 13, Płonka Grzegorz 10, Szlachta Robert 9, Kaczor Remigiusz 5, Panic Mateusz 5, Grabski Jakub 0, Kyrcz Szymon 0. W zawodach brał też udział: Moczała Dawid i Przybyła Łukasz. Trener zespołu: Marek Malik.