MKS Wodzisław Śl. mistrzem Śląska!

AREK
Złota drużyna z Wodzisławia Śl.
Złota drużyna z Wodzisławia Śl. MKS Wodzisław
MKS Wodzisław Śl. mistrzem Śląska! Po złoty medal sięgnęli młodzicy starsi, którzy w ostatnim meczu pokonali MKKS Rybnik 78:47

Sygnał do natarcia dał Łukasz Laskowski, który w pierwszych pięciu minutach meczu zdobył 8 punktów. Znacznie przyczynił się do zdobycia bezpiecznej, dziesięciopunktowej przewagi po pierwszej kwarcie MKS –u Wodzisław 19:9.

Druga kwarta to powiększenie przewagi i zejście do szatni na przerwę z 14 punktami przewagi 40:26.
Kluczowym momentem meczu był początek trzeciej kwarty, gdzie podwójnie zmobilizowani w szatni gospodarze spotkania w ciągu dwóch minut powiększają przewagę o kolejne osiem punktów. Wynik na tablicy świetnej w tym fragmencie meczu wynosił 48:26.

Trzecia kwarta była festiwalem celnych rzutów za trzy punkty wodzisławian. Kolejno trafiali Robert i Rafał Szlachta i Michał Adamczyk, który w tym decydującym meczu o mistrzostwie Śląska rozegrał swoje najlepsze zawody w życiu.

Po trzech kwartach gospodarze prowadzili 63:38. Bardzo dobrze w tym meczu grali Dawid Moczała, Grzegorz Płonka i Patryk Michałowski, a swój udział po dobrej grze na tablicach i w obronie miał Filip Skrzydło.

W czwartej kwarcie koszykarze MKS- u „kradli” minuty przeciwnikowi dowożąc 31- punktowe zwycięstwo do końca meczu. Udowodnili, że w tym sezonie byli najlepszą drużyną na Śląsku i zdobyli złote medale.

Koszykarze medale odbiorą, co jest już długoletnia tradycją podczas tegorocznej Wojewódzkiej Gali Koszykówki Młodzieżowej, która odbędzie się w Katowicach w czerwcu 2015 roku.

- Cieszy niezmiernie fakt ciągłej progresji postępów tej drużyny. Dwa lata temu zajęli 6 miejsce, rok temu wywalczyli swój brązowy-pierwszy medal, a w obecnych mistrzostwach Śląska sięgają po złoto! Mając szanse na rywalizację w mistrzostwach Polski. Trzech zawodników tej drużyny wywalczyło z reprezentacją Śląska awans do FInału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która przed nimi. Patryk Michałowski został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika kadry Śląska w eliminacjach do finałów olimpiady młodzieży. Drużyna dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i dużą chęcią do pracy treningowej. Chcą się uczyć - mówi trener Marek Malik.

MKS Wodzisław - MKKS Rybnik 78:47(19-9,21-17,23-12,15-9)
Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 24, Adamczyk Michał 16, Szlachta Robert 9, Moczała Dawid 8, Michałowski Patryk 7 – kpt. zespołu, Płonka Grzegorz 7, Przybyła Łukasz 4, Szlachta Rafał 3, W zawodach brali też udział: Kyrcz Szymon, Skrzydło Filip, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.