Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Wodzisław Śl. wygrał z GTK Gliwice

AREK
MKS Wodzisław Śl. pokonał GTK Gliwice 89:41. Było to szesnaste zwycięstwo MKS w mistrzostwach Śląska młodzików. Kolejna szansa na punkty już w piątek.

MKS Wodzisław Śl. pokonał GTK Gliwice

Pierwsza połowa meczu to przewaga wodzisławian, jednak trener mógł mieć sporo zastrzeżeń do gry w obronie i skuteczności w ataku. W drugiej części gry koszykarze z Wodzisławia Śl. narzucili wysokie tempo.

- Bardzo dobra i agresywna była nasza gra w obronie, z której po przechwytach i zbiórkach na tablicy wyprowadzili kilka skutecznych kontrataków zakończonych łatwymi punktami. Zdecydowana przewaga wodzisławskich koszykarzy była widoczna do końca meczu - tłumaczy trener wodzisławian.

Bardzo dobre zawody rozegrał Szymon Kyrcz, a Jakub Sosna zdobywając sześć punktów w pierwszej kwarcie, potwierdził duży postęp, który poczynił w ostatnich tygodniach. Z kolei Łukasz Przybyła i Robert Szlachta tak jak w ostatnich meczach, nie pozwalali przeciwnikom na łatwe rzuty do kosza, blokując wiele z nich. Zawodnicy MKS potwierdzali tym elementem gry i zbiórkami piłki na tablicach swoje duże możliwości.

Wyróżnienie meczowe: Patryk Michałowski, Rafał Szlachta.

GTK Gliwice - MKS Wodzisław Śl. 41: 89 ( 12:19, 9:15, 5:28, 15:27)
Punkty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli: Michałowski Patryk – kapitan zespołu 21, Szlachta Rafał 17, Przybyła Łukasz 14, Laskowski Łukasz 11, Kyrcz Szymon 7, Szlachta Robert 7, Sosna Jakub 6, Moczała Dawid 4, Adamczyk Michał 2. W zawodach brali też udział: Płonka Grzegorz, Tkocz Patryk. Trener zespołu – Marek Malik.

W piątek (11.04) w hali ZS nr 3 w Wodzisławiu Śląskim o godz. 18, nasi koszykarze będą podejmować jedną z czołowych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej, wicemistrza Śląska z zeszłorocznych rozgrywek Hawajskie Koszule Żory. Wstęp wolny.