Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Wodzisław Śląski wygrał derbowy pojedynek z RMKS Rybnik

AREK
MKS Wodzisław Śląski wygrywa w derbach
MKS Wodzisław Śląski wygrał derbowy pojedynek z RMKS Rybnik. Tym samym wodzisławianie udanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu na własnym parkiecie.

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski dalej bardzo dobrze grają w rozgrywkach o mistrzostwo Śląska w kategorii do lat 13. Odnieśli kolejne, czternaste już zwycięstwo, tym bardziej cenne, że odniesione na terenie lokalnego rywala – drużyny z Rybnika. Zwycięstwo to było również bardzo istotne z punktu widzenia układu tabeli, gdyż daje drużynie z Wodzisławia dodatni bilans w dwumeczu między tymi zespołami w sezonie 2013/2014. Możliwe, że ta wygrana na finiszu ligi, może być decydująca dla walki o czołowe miejsca w mistrzostwach Śląska. Jednak do końca rozgrywek pozostało jeszcze siedem kolejek.

MKKS Rybnik - MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 73:88 (23:12, 14:16, 12:28, 24:32)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Szlachta Rafał 24, Michałowski Patryk – kapitan zespołu 18, Laskowski Łukasz 16, Szlachta Robert 14, Przybyła Łukasz 8, Adamczyk Michał 6, Płonka Grzegorz 2. W zawodach brał też udział: Kyrcz Szymon, Moczała Dawid, Tkocz Patryk, Sosna Jakub, Grieger Jakub, Zanibol Adrian. Trener zespołu: Marek Malik

Pierwszy mecz rozegrany w Wodzisławiu był niezwykle wyrównany, Rybniczanie zwyciężyli czterema punktami 70:66. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobyli w końcówce meczu. Zawodnicy MKS -u po ostatniej serii zwycięstw i widocznych postępach, które robią w ostatnim czasie, jechali jednak do Rybnika z mocnym postanowieniem rewanżu. Udało się to osiągnąć.

Pierwsza kwarta była prologiem do tego co miało się dziać w dalszych częściach meczu. Początkowe akcje to bardzo nerwowa gra gospodarzy i seria niecelnych rzutów, co skwapliwie wykorzystali goście prowadząc po kilku minutach 8:0. Jednak dalsza część tej kwarty to popis Mateusza Rakszawy, który był nie do zatrzymania dla obrońców z Wodzisławia, zdobywając w tym fragmencie gry 13 pkt. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 23:12. W drugiej kwarcie widoczna była dalsza przewaga rybniczan sięgająca już prawie 20 punktów. Jednak nadzieję na „pozostanie w meczu” dobrymi akcjami dali Rafał Szlachta i Patryk Michałowski. Na przerwę MKS Wodzisław schodzi przegrywając 37:28.

W szatni MKS -u nastąpiła poważna mobilizacja zawodników, która odmieniła grę w drugiej połowie. Gra koszykarzy z Wodzisławia w trzeciej i czwartej kwarcie była koncertowa. Udało się zdominować zespół rybnicki determinacją i bardzo agresywną grą w obronie. Znakomicie w obronie zaprezentował się jak zwykle duet wodzisławskich „wieżowców”: Łukasz Przybyła i Robert Szlachta, którzy blokowali rzuty rywali i zbierali piłki po niecelnych rzutach. Do tego skuteczność rzutów z gry po szybkich kontrach była chwilami doskonała. Celowali w tym elemencie gry: Łukasz Laskowski, Rafał Szlachta i Patryk Michałowski. Bardzo dobre wejście odnotował Michał Adamczyk, który uporządkował grę w ataku na początku 3 kwarty. Cieszy coraz lepsza i skuteczna gra w meczach tego ambitnego zawodnika.