Sukcesy naszych pływaków [ZDJĘCIA]

AREK
Bezprecedensowy sukces w na Mistrzostwach Polski Juniorów (rozgrywanych na 25 metrowej pływalni) odniosła Martyna Żarłok, uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Wywalczyła ona 3 srebrne medale na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym

Podopieczna trenera Wojciecha Szulca uzyskiwała znakomite wyniki, znacznie, poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Z kolei w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich w pływaniu. Wystartowało 466 zawodników ze 105 klubów z całej Polski. Tam dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, którzy prawie we wszystkich startach ustanawiali swoje rekordy życiowe.
Najwyższą lokatę wywalczył Marcin Marek, który zwyciężył w finale „B” na dystansie 200m st. klasycznym (2:36,79), był 13 na 50m i 15 na 100m st. klasycznym.
Kamil Bury zajął 15 miejsce w konkurencji 100m st. grzbietowym (1:06,72), 16 miejsce na dystansie 2 razy krótszym (0:30,94).

Bardzo dobrze w eliminacjach wystartował Szymon Dębowski, który dystans 50m st. dowolnym pokonał w czasie 0:26,28, ustanawiając nowy rekord Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. W konkurencjach zespołowych chłopcy uplasowali się na 15 miejscu w sztafecie 4x100m st. dowolnym (4:05,08) oraz zajęli 13 miejsce w sztafecie 4x100m st. zmiennym (4:32,36).