Wiele wrażeń dostarczyli kibicom zawodnicy Artusa Żory i Foxa Pszów

Barbara Kubica
Kibice mogli oglądać wiele akcji stojących na wysokim poziomie
Kibice mogli oglądać wiele akcji stojących na wysokim poziomie fot. arc
Lider rozgrywek, zespół Jedynki Jankowice II, pewnie pokonał ekipę ze Świerklan w meczu na szczycie w I Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Goście z Jankowic nie dali szans rywalom i odnieśli wysokie zwycięstwo 0:3 nad rywalami, którzy zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Starcie najlepszych w tej serii rozgrywek ekip przyniosło wiele niespodzianek. O ile w zespole lidera wszystkie elementy sztuki siatkarskiej działały bez zarzutu, o tyle gospodarze zagrali bojaźliwie i bez wiary w zwycięstwo.

Zawodnicy Jedynki znakomicie spisywali się zarówno w polu zagrywki, jak również w ataku. Dzięki dobremu przyjęciu rozgrywający zespołu z Jankowic mógł grać kombinacyjnie i w ten sposób skutecznie udawało mu się gubić blok rywali. W efekcie sety kończyły się wynikami do 19, 13 i 14. Po tej wygranej dotychczasowy lider nie tylko mógł dopisać do swojego dorobku trzy oczka, ale także zakończył pierwszą rundę ligowych rozgrywek bez porażki. Równie pewne i efektowne zwycięstwo wywalczyli na własnym pakiecie siatkarze Soraya-TKKF Pawłowice, którzy pokonali pierwszy zespół Jedynki Jankowice 3:0. Zespół z Pawłowic łatwo i szybko uporał się z zajmującym obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli zespołem wygrywając w setach do 19, 17 i 19.

Wiele emocji dostarczyli kibicom zawodnicy ekipy Artusa Żory i Foxa Pszów. Obie drużyny stoczyły pięciosetową walkę, z której ostatecznie zwycięsko wyszli goście z Pszowa. Gospodarze z Żor walczyli o cenne punkty, które pozwoliłyby się zbliżyć do czołowych drużyn, natomiast goście jeszcze nigdy nie wygrali na parkiecie w Żorach. Przegraną żorscy siatkarze powetowali sobie już kilka dni później. W zaległym spotkaniu pewnie wygrali 3:0 z Geomostem Wodzisław. Goście tylko w pierwszym secie zagrozili ekipie gospodarzy. Dokładnie taki sam wynik padł w starciu zespołów TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański i Olimpia-Geotim Rybnik. Bardziej wyrównaną walkę oglądać mogli kibice, którzy obserwowali spotkania rozgrywane w ramach II ligi rybnickiej, amatorskiej siatkówki. Olimpia Kamień pokonała na własnym boisku 3:2 zespół Impacto LKS Chałupki. Pięciosetowy bój stoczyli także zawodnicy Catering Parys Rydułtowy i Rafbolu Żernica. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla przyjezdnych.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia