MKS Wodzisław Śl. pokonał MOSM Tychy 79:46

AREK
MKS Wodzisław Śl. pokonał MOSM Tychy
MKS Wodzisław Śl. pokonał MOSM Tychy Dariusz Tukalski
MKS Wodzisław Śl. pokonał MOSM Tychy 79:46. To kolejne bardzo ważne zwycięstwo wodzisławskich koszykarzy w rozgrywkach MU-14 o Mistrzostwo Śląska.

W pierwszej kwarcie meczu wodzisławianie odskoczyli na 14 punktów przewagi, którą do przerwy powiększyli do 20 pkt. Do końca meczu wynik był pod kontrolą, cała dwunastka zawodników miała okazję zaprezentowania swojej aktualnej formy.

Do kolejnego zwycięstwa drużynę poprowadził kapitan zespołu Łukasz Laskowski, który wyróżnił się w grze w ataku zdobywając 33 punktów (przy skuteczności rzutów z gry 61%). W obronie i walce na tablicach bardzo dobry mecz rozegrali: Łukasz Przybyła (10 zbiórek) i Robert Szlachta(5 bloków).

Bardzo dobre wieści dotarły z Pawłowic, gdzie miejscowy „WOJAN” pokonał Żorską Akademię Koszykówki 72:60, najgroźniejszego rywala wodzisławian do Mistrzostwa Śląska. Wyniki ostatniej kolejki spotkań pozwoliły umocnić się na fotelu lidera rozgrywek koszykarzom MKS Wodzisław. Zespół na trzy kolejki przed końcem mistrzostw ma 2 punkty przewagi nad zespołami z Żor i Rybnika.

MOSM Tychy - MKS Wodzisław Śląski 46:79 (8:22,15:21,16:12,7:24)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 33 – kpt. zespołu, Michałowski Patryk 14, Przybyła Łukasz 12, Szlachta Robert 6, Szlachta Rafał 4, Adamczyk Michał 6, Kyrcz Szymon 2, Skrzydło Filip 2.W zawodach brali też udział: Płonka Grzegorz, Moczała Dawid, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz. Trener zespołu: Marek Malik

Najbliższy mecz zespołu MU-14 zostanie rozegrany w poniedziałek (23 lutego). Wówczas w hali ZS nr 3 MKS podejmie MOS Katowice. Początek meczu o 18. Wstęp wolny.