Wodzisław: Dwa zwycięstwa Dominiki Bieleckiej

Arkadiusz Biernat
Dominika Bielcka po raz kolejny pokazała wielką klasę. Tym razem nasza zawodniczka znakomicie spisała się w Tomaszowie Lubelskich, gdzie rozgrywano Puchar Roztocza. Bielecka odniosła tam dwa zwycięstwa.

W Tomaszowie Lubelskim został rozegrany Puchar Roztocza w biegach narciarskich. Przy bardzo dużym mrozie na trasach w Siwej Dolinie kolejne dwa zwycięstwa odniosła biegaczka MKS Wodzisław Śląski. W pierwszym dniu zostały rozegrane sprinty techniką łyżwową na dystansie 1,5 km, gdzie Bielecka po kolei wygrała eliminacje,półfinał i w biegu finałowym odniosła pewne zwycięstwo. W sprintach bardzo dobrze zaprezentowała się Sonia Fulneczek, która po eliminacjach zakwalifikowała się do dalszej rywalizacji zajmując ostatecznie 16 miejsce. W młodszej kategorii juniorek D coraz lepiej spisuje się Izabela Sikorska, która zajęła 19 miejsce w biegu na dystansie 2,5 km techniką dowolną. W kategorii juniorów D dobry bieg zaliczył Krzysztof Lisowski zajmując 22 miejsce na dystansie 2,5 km stylem dowolnym.

W drugim dniu zawodów zostały rozegrane biegi techniką klasyczną. I tutaj na dystansie 5 km Dominika wygrała bieg z bardzo dużą przewagą, druga na mecie Małgorzata Szczyrba z Halicza Ustrzyki uzyskała czas gorszy o 2.13,7. Sonia Fulneczek również w biegu na dystansie 5km uzyskała 16 wynik. W kategorii juniorek D Izabella Sikorska zajęła 32 miejsce a Krzysztof Lisowski w kategorii juniorów D 27 miejsce.

Trenerem zawodniczek jest Krzysztof Skorupa.