Wodzisław: Nasze siatkarki najlepsze w sobotnim turnieju

AREK
Młodziczki Zorzy Wodzisław wygrały ostatni turniej III etapu o wejście do półfinału Mistrzostw Śląska i tym samy uzyskały awans do dalszych rozgrywek.

Pierwsze spotkanie z MOSM Tychy miało zadecydować o tym, kto wygra grupę. - To, co miało miejsce w pierwszej odsłonie nie powinno się zdarzyć na tym etapie rozgrywek. Po pierwszym serwisie przeciwniczek i zdobytym przez Zorzę punkcie, w polu zagrywki pojawiła się Agata Grobelny. Dzięki bardzo trudnym i dokładnym serwisom, na tablicy po paru minutach gry był wynik 17:0! Dzieła zniszczenia w tym secie dokończyła Daria Hibner wchodząc na zagrywkę przy stanie 18:3 i doprowadzając do wyniku 25:3 dla Zorzy - komentuje Dariusz Firut, prezes klubu.

Drugi set również przebiegał pod dyktando gospodyń, lecz przy stanie 21:12 nasze zawodniczki stanęły w miejscu. Wykorzystały to przyjezdne, które powoli odrabiały straty. Przy remisie 23:23 rozpoczęła się prawdziwa bitwa o każdy punkt. Ostatecznie dzięki ogromnej determinacji siatkarki Zorzy wygrały 27:25 i było jasne, że zajmą pierwsze miejsce w grupie.

Kolejny mecz z BKS Aluprof Bielsko-Biała był dla wodzisławianek już formalnością, ponieważ zwycięstwo nad MOSM Tychy oznaczało pierwsze miejsce i awans do dalszych gier. Nasze zawodniczki nie spoczęły na laurach i pokonały BKS 2-0, wygrywając 18 spotkań z rzędu.

Podopieczne Mariusza Lechowicza zagrały w składzie: Daria Hibner (kapitan), Agata Grobelny, Angelika Kabut, Monika Jordan, Karolina Marchewka, Katarzyna Szymańska, Dominika Dziwisz, Elżbieta Szczygieł, Kinga Dajnowicz, Marta Molęda, Julia Granieczny, Wiktoria Reich, Sandra Typek.