Wygrana Olimpii Wodzisław na koniec roku

AREK
Udanie zakończyły rok kalendarzowy w rozgrywkach kadetek zawodniczki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W swoim ostatnim w tym roku meczu, wodzisławskie koszykarki grając na wyjeździe, pewnie pokonały drużynę MKS Czechowice Dziedzice.

W pierwszych dwóch kwartach żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi i wszystko wskazywało na to, że o zwycięstwo w tym meczu będzie bardzo trudno. Przełom nastąpił w kwarcie trzeciej, w której młode koszykarki Olimpii grając zdecydowanie lepiej w obronie, pozwoliły rzucić swoim przeciwniczkom zaledwie 6 punktów, podczas gdy same zdobyły ich 22.

Tak wypracowanej przewagi wodzisławianki nie oddały już do końca spotkania, wygrywając cały mecz w stosunku 45:73 (11:14, 12:16, 6:22, 16:21). Najskuteczniejszymi zawodniczkami meczu w drużynie Olimpii były: Aleksandra Piechaczek 21 punktów, Wioletta Walocha 18, Karolina Walocha 15. Ponadto punkty zdobyły: Kałuża Monika 9, Antończyk Martyna 8, Tatarczyk Patrycja 2. W meczu miały okazję zagrać również Przewoźnik Anita oraz Grzegorzek Martyna.

Po meczu trener drużyny Grzegorz Korzeń powiedział: Cieszy mnie fakt, że pomimo problemów z kontuzjami udało nam się zakończyć rozgrywki w tym roku kalendarzowym dwoma przekonywującymi zwycięstwami. W tym meczu od początku dałem możliwość gry praktycznie wszystkim zdrowym zawodniczkom drużyny, stąd pewnie troszkę problemów z grą, zawłaszcza w obronie w pierwszych dwóch kwartach spotkania. Po krótkiej rozmowie w szatni w przerwie meczu oraz po przeorganizowaniu gry w obronie mecz w kolejnych kwartach przebiegał już zgodnie z moimi oczekiwaniami. W nowym roku mamy jeszcze do zagrania jeden mecz z drużyną MKS MOS Katowice jednak awans do finału A mamy już zapewniony. Wyniki naszej rywalizacji w rozgrywkach finałowych będą zdecydowanie uzależnione od tego czy uda się wrócić do zdrowia naszym dwóm podstawowym zawodniczkom – siostrom Patrycji i Angelice Mika, które w dalszym ciągu leczą wrześniowe kontuzje i walczą o powrót do gry.

Trzymamy kciuki za Olimpię Wodzisław w nowym roku i życzymy sukcesów!