Zorza z brązowymi medalami

Arek
Młodziczki Zorzy Wodzisław Śl. zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska. Tym samym nasze siatkarki uzyskały prawo gry w 1/8 finału Mistrzostw Polski.

Kolejny weekend i kolejny sukces siatkarek Zorzy, które dorzuciły do klubowych osiągnięć brązowy medal Mistrzostw Śląska. W finałowym turnieju w Starym Broniszewie o zwycięstwie dwukrotnie musiał rozstrzygać tie-break. Niestety dwukrotnie decydującego seta wygrywały rywalki. Takie wyniki wystarczyły jednak do zajęcia miejsca na podium Mistrzostw Śląska i awansu do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

- W pierwszym turniejowym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza pokonała LKPS Borowno 2:0 i już tylko dwa zwycięstwa Zorzy mogły odebrać dąbrowiankom tytuł Mistrzyń Śląska. Wodzisławianki zaczęły bojowo, ale zawodniczki z Dąbrowy Górniczej nie pozwoliły narzucić sobie stylu gry wodzisławianek i to one były skuteczniejsze, wygrywając pierwszą partię 25:16 - komentuje Dariusz Firut, prezes Zorzy.

Siatkarki z Wodzisławia Śl. poderwały się do walki w secie drugim, prezentując skuteczny i widowiskowy styl gry, co zaowocowały zwycięstwem w tej odsłonie 25:19. O wygranej w meczu decydował więc tie-break, którego lepiej rozpoczęły dąbrowianki, z akcji na akcję powiększając przewagę. Nasza drużyna próbowała dogonić rywalki, które, uskrzydlone bliską wizją złotego medalu, nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa z rąk. - Duży wpływ na grę naszego zespołu miała kontuzja jednej z liderek Zorzy, Agaty Grobelny, która już od połowy pierwszego seta grała z wybitym kciukiem - dodaje Firut.

Wodzisławiankom pozostała zatem walka o medal srebrny. W meczu z LKPS Borowno, lepiej zaczęły gospodynie, wychodząc na prowadzenie w secie pierwszym 19:11. Podopieczne trenera Lechowicza nie poddały się jednak i przy precyzyjnej zagrywce Angeliki Kabut, zagrały wyśmienicie w obronie, co pozwoliło na skuteczne kończenie kontrataków przez… rozgrywającą naszej drużyny – Darię Hibner. 11 punktów z rzędu dla Zorzy pozwoliły objęć prowadzenie, którego nie wypuściły już z rąk, wygrywając seta 25:22. Druga odsłona nie rozpoczęła się po myśli wodzisławianek. Siatkarki z Borowna z rozmysłem wykorzystywały kontuzję w naszym zespole, posyłając wiele piłek w stronę grającej z wybitym kciukiem Agaty Grobelny. Liderka Zorzy z grymasem bólu na twarzy raz po raz musiała przyjmować odbiór sposobem górnym, co tylko potęgowało kontuzję. Wodzisławianki tę partię przegrały 19:25 i o srebrnym medalu decydował kolejny tie-break. Niestety, pomimo bardzo ofiarnej gry, tego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Borowna, zdobywając drugie miejsce w finale rozgrywek.

- Wywalczone brązowe medale to ogromny sukces wodzisławianek, które nie były faworytkami w stawce 51 zespołów startujących w Mistrzostwach Śląska, a były równorzędnymi rywalkami dla złotych i srebrnych medalistek. Rywalizacja w finałach była niezwykle wyrównana. Ponownie rewelacyjnie zaprezentowali się kibice z Wodzisławia Śl., którzy w liczbie około 30 wybrali się w 180-kilometrową podróż, by w fantastyczny sposób dopingować swój zespół - wyjaśnia Firut.