18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jubileusz ZSP w Pszowie. Zobacz zdjęcia

AREK
Uroczysty jubileusz ZSP w Pszowie za nami. To była podwójna impreza, czyli połączenie 50- lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Zobacz zdjęcia i film nakręcony przez uczniów z okazji jubileuszu.

Jubileusz ZSP w Pszowie

Obchody złotego jubileuszu trwały już od kilku tygodni. Uczniowie spotykali się z absolwentami oraz poznawali historię szkoły. Zorganizowano także szereg wystaw i imprez towarzyszących, m.in. konkurs fotograficzny "Są dni, do których warto powrócić...", w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Z okazji jubileuszu nagrano też specjalny wideoklip, tzw. lip dub (patrz poniżej).

Zwieńczeniem jubileuszowego roku była piątkowa uroczystość, którą rozpoczęła o godz. 11 msza św. w bazylice mniejszej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie. Po niej orkiestra dęta poprowadziła wszystkich do budynku szkoły, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca święto. Podczas oficjalnej części zaproszonych gości powitała pani dyrektor - Izabela Widera, która przypomniała kilka ważniejszych dat z historii placówki. Podkreśliła również, iż w ciągu tych 50 lat - od 1963 do 2013 szkołę opuściło około 10 200 absolwentów.

W tym roku obchody jubileuszu zostały połączone z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Co roku, z tej okazji, Starosta Wodzisławski przyznaje dyrektorom i  nauczycielom nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej.

W tym roku nagrody z rąk wicestarosty Dariusza Prusa odebrało dwadzieścia jeden osób: Bożena Rączka – dyrektorka PCKU w Wodzisławiu Śl., Izabela Widera – dyrektorka ZSP w Pszowie, Beata Rączka – dyrektorka ZPSWR w Wodzisławiu Śl., Ewa Orzechowska - Sowa – wicedyrektorka ZSZ w Wodzisławiu Śl., Janusz Antończyk - wicedyrektor PCKU w Wodzisławiu Śl., Ilona Kotyrba – kierowniczka szkolenia praktycznego ZST w Wodzisławiu Śl., Małgorzata Kochanowicz – kierowniczka szkolenia praktycznego ZSP Nr 2 w Rydułtowach, Barbara Herud - nauczycielka ZS im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl., Paweł Sosnowski i Joanna Dziwoki – nauczyciele ZSP w Wodzisławiu Śl., Izabela Durczok – nauczycielka ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl., Anna Zimoch i Helena Spyra – nauczycielki ZSZ w Wodzisławiu Śl., Małgorzata Piotrowska - nauczycielka ZSP Nr 1 w Rydułtowach, Beata Pirogowicz – nauczycielka ZSP Nr 2 w Rydułtowach, Ilona Bazan – nauczycielka ZST w Wodzisławiu Śl., Tomasz Dylich – nauczyciel ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, Mirela Szymczak i Iwona Stacha – nauczycielki ZSP w Pszowie, Marlena Salamon – Żymełka i Beata Dąbrowska – nauczycielki ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

Władze Powiatu gratulowały także dyrektorom i nauczycielom, którzy otrzymali nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty (Olga Serwotka – nauczycielka ZST w Wodzisławiu Śl.) i Ministra Edukacji Narodowej (Tomasz Wardenga – nauczyciel ZST w Wodzisławiu Śl. i Elżbieta Tkocz – nauczycielka ZS im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl.) oraz odznaczonym Medalem Komisji Edukacji Narodowej (Anna Białek - dyrektorka ZSP w Wodzisławiu Śl., Renata Łabacz - nauczycielka ZSP w Wodzisławiu Śl. i Kornel Barteczko – nauczyciel ZST w Wodzisławiu Śl.).

ZSP w Pszowie
Historia Zespołu Szkół w Pszowie sięga roku 1963 - w tym roku decyzją Ministra Oświaty powołano w Wodzisławiu Śląskim Zasadniczą Szkołę Zawodową Dokształcającą - później szkoła zmieniła nazwę na Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2, a dokładnie wydarzyło się to w 1978 roku.

Pierwszą siedzibą szkoły był budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, następnie placówka została przeniesiona do budynku po dawnej Szkole Podstawowej numer 20 w Radlinie-Obszarach. W 1993 roku została podjęta decyzja o ponownym przeniesieniu szkoły do budynku po byłej przyzakładowej szkole górniczej KWK "ANNA" w Pszowie, gdzie placówka mieści się do dziś.
Rok 1996 na kartach historii tej szkoły zapisał się bardzo dokładnie, bowiem w tym roku w szkole odbyła się pierwsza matura.

W 2002 roku zmieniła się nazwa szkoły na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. W wyniku reformy edukacji zostały także utworzone klasy liceum profilowanego.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie