Mistrzowie w hokeju stołowym z Czyżowic, Wodzisławia, Rybnika i Raciborza

Jacek BOMBOR
Przedstawiciele Czyżowic, Wodzisławia, Rybnika, Żor i Rybnika znakomicie spisali się w Mistrzostwach Polski w Hokeju Stołowym. Sprawdź wyniki!

Olbrzymim sukcesem dla zawodników czyżowickiej Sparty zakończyły się II Mistrzostwa Polski
w Hokeju Stołowym. Tegoroczne mistrzostwa zorganizowane zostały w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym w Kluczborku.
Nasi reprezentanci dominowali w hokeju stołowym, zdobywając 3 tytuły Mistrza Polski oraz 3 tytuły wicemistrzowskie w swoich kategoriach.
• w kategorii junior U12 - Tobiasz Kacprzak I miejsce,
• w kategorii junior U15 - Patryk Duda I miejsce,
• w kategorii junior U15 - Sławomir Łuska II miejsce,
• w kategorii kobiet - Natalia Gawełczyk II miejsce,
• w kategorii seniorów - Marek Kurasz I miejsce,
• w kategorii seniorów - Artur Kurasz II miejsce,
Ponadto drużyna w składzie: Marek Kurasz, Artur Kurasz, Sławomir Łuska, Patryk Duda, Piotr Łyp obroniła ubiegłoroczny tytuł i po raz II wywalczyła drużynowe Mistrzostwo Polski w hokeju stołowym.
W pozostałych dyscyplinach nasi zawodnicy również znaleźli się na podium.
W Rod-hokeju w kat. U15 Łuska Sławomir zajął I miejsce, zaś w kat. senior Kurasz Artur zajął II miejsce .
W Air-hokeju w kat. kobiet Gawełczyk Natalia zajęła II miejsce.
Organizatorem mistrzostw były: Polska Federacja Hokeja Stołowego, Polskie Towarzystwo Kulturalne, Urząd Miasta Kluczbork, OSIR Kluczbork, natomiast honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Kluczbork.

3 Ornatowski Marcin Kraków

Hokej Stołowy (billiard-hockey) to dyscyplina, która przywędrowała do Polski od naszych południowych sąsiadów - Czechów w 2003 roku. Od tego roku w Czyżowicach rozpoczęto regularnie uczestniczyć
w rozgrywkach międzynarodowych (Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja). Poza turniejami, zawodnicy wraz
z trenerem promowali dyscyplinę w całym kraju, do ciekawszych należą prezentacje hokeja stołowego
w Koszęcinie oraz w Warszawie na Zamku Królewskim.
W 2011r. ruszyła Polska Liga Hokeja Stołowego, w której udział biorą zawodnicy z 3 województw (śląskie, opolskie, małopolskie). Aktualnie hokej stołowy posiada własny związek sportowy (Polską Federację Hokeja Stołowego z siedzibą w Krakowie), który prężnie się rozwija i poszerza zasięg dyscypliny na pozostałe województwa w kraju.