Piłkarze Górnika Zabrze zagrali z Naprzodem Rydułtowy z okazji jubileuszu 100-lecia tego klubu ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
od 16 lat
W piątek 8 września doszło do niecodziennego meczu. Piłkarze Górnika Zabrze wybrali się do Rydułtów, by uczcić jubileusz 100-lecia tamtejszego Naprzodu. Zabrzanie wygrali to historyczne spotkanie 9:0, ale dużo ważniejsza niż wynik była wizyta 14-krotnych mistrzów Polski na Stadionie Miejskim przy ulicy gen. Józefa Bema w Rydułtowach. Zobaczcie zdjęcia z jubileuszowego meczu Naprzodu z Górnikiem.

Górnik Zabrze zagrał z Naprzodem Rydułtowy z okazji 100-lecia tego klubu

Naprzód Rydułtowy w tym roku świętuje 100-lecie istnienia. Obchody tego pięknego jubileuszu klubu odbyły się już w kwietniu, ale najważniejszym punktem świętowania piłkarskiej społeczności Rydułtów był przyjazd do tego miasta piłkarzy Górnika Zabrze.

14-krotni mistrzowie Polski zagrali z Naprzodem 8 września wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych. Trybuny Stadionu Miejskiego przy ulicy gen. Józefa Bema w Rydułtowach wypełniły się tłumem kibiców, chcących zobaczyć ten historyczny pojedynek, który dla rydułtowian był sportowym świętem.

Wybór rywala na jubileuszowy mecz nie mógł dziwić, bowiem większość mieszkańców tego miasta kibicuje właśnie zabrzanom. Fanclub z Rydułtów bardzo licznie stawia się na meczach w Zabrzu. Ponadto Naprzód współpracuje z Akademią Piłkarską Górnika, a samorząd miasta Rydułtowy współpracuje z zabrzańskim klubem.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU NAPRZÓD RYDUŁTOWY - GÓRNIK ZABRZE

Trener Jan Urban wystawił do gry sporo młodych zawodników, ale i tak wyższość Górnika nad występującą obecnie w A-klasie drużyną Naprzodu nie podlegała żadnej dyskusji. Ostatecznie zabrzanie wygrali ten składający się z dwóch 30-minutowych połów pojedynek 9:0 urządzając sobie po przerwie prawdziwą kanonadę.

Piłka w Rydułtowach powoli się odradza. Warto przypomnieć, że w latach 90-tych ubiegłego wieku Naprzód grał na zapleczu ekstraklasy. Występowali w nim tacy zawodnicy jak Jarosław Tkocz, Grzegorz Borawski czy Dariusz Dudek. Głośno było też o takich graczach rydułtowian jak Janusz Pancer, Dariusz Widawski i Damian Cichecki.

Naprzód Rydułtowy - Górnik Zabrze 0:9 (0:1)

Bramki Michal Sipľak (3), Daisuke Yokota (41, 57), Lawrence Ennali (49-karny), Lukas Podolski (51, 56), Damian Rasak (55, 57), Kamil Lukoszek (59).

Górnik I połowa: Szromnik - Sekulić, Janicki, Triantafyllópoulos, Chmarek - Pacheco, Ennali, Siplak, Czyż, Dadok - Krawczyk. II połowa: Szromnik - Szcześniak, Triantafyllópoulos, Olkowski - Sipľak, Pacheco, Rasak, Lukoszek, Ennali, Yokota - Podolski.