Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomnik z rzeźbą śp. Franciszka Pieczki stanął w Godowie. Wielki Ślązak i wybitny aktor został godnie upamiętniony. Urodził się w Godowie!

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Rzeźba znajduje się przy szkole, której Franciszek Pieczka jest patronem i upamiętnia wielkiego aktora, a przede wszystkim niezwykłego człowieka, który urodził się i wychował w Godowie. Ten wielki aktor, a przede wszystkim wyjątkowy człowiek zasługuje na swoje miejsce w naszej gminie - mówi wójt Mariusz Adamczyk.
Rzeźba znajduje się przy szkole, której Franciszek Pieczka jest patronem i upamiętnia wielkiego aktora, a przede wszystkim niezwykłego człowieka, który urodził się i wychował w Godowie. Ten wielki aktor, a przede wszystkim wyjątkowy człowiek zasługuje na swoje miejsce w naszej gminie - mówi wójt Mariusz Adamczyk. UG Godów
Rzeźba Honorowego Obywatela Gminy Godów Franciszka Pieczki stanęła na skwerku przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Pieczki w Godowie. Wielki Ślązak, wybitny aktor pochodził z Godowa w powiecie wodzisławskim. Teraz znalazł kolejne godne upamiętnienie w swojej rodzinnej miejscowości i gminie. Autorem rzeźby jest Bogumił Burzyński.

Przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Pieczki w Godowie stanęła rzeźba Franciszka Pieczki. To bardzo piękny pomnik. Na dzieło Bogumiła Burzyńskiego składa się popiersie wielkiego Ślązaka i wybitnego aktora, który prawą dłonią dzierży maskę muzy teatru Melpomene. Na cokole spisano krótki biogram aktora oraz najważniejsze sztuki, które zapamiętano z Jego wyjątkowych kreacji.

- Rzeźba znajduje się przy szkole, której Franciszek Pieczka jest patronem i upamiętnia wielkiego aktora, a przede wszystkim niezwykłego człowieka, który urodził się i wychował w Godowie. Ten wielki aktor, a przede wszystkim wyjątkowy człowiek zasługuje na swoje miejsce w naszej gminie - mówi wójt Mariusz Adamczyk.

Jak dodaje, to miasto Katowice sfinansowały wykonanie projektu i modelu rzeźby oraz udostępniły całość gminie Godów. Oryginał rzeźby znajduje się Galerii Artystycznej na Placu Grunwaldzkim w stolicy województwa śląskiego.

- Dziękuję prezydentowi Katowic za nieodpłatne udostępnienie projektu i modelu rzeźby - przekazuje wójt Adamczyk.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto