Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Romeo i Julia powróciły do Parku Zamkowego. To para łabędzi, które są ulubieńcami mieszkańców. Gdzie przezimowały te piękne ptaki? ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Ulubieńcy mieszkańców właśnie powróciły do Parku Zamkowego. Ptaki przezimowały w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Teraz gdy nadeszła wiosna i cieplejsze dni, wodzisławianie znów mogą cieszyć się ich obecnością w parkowym stawie.
Ulubieńcy mieszkańców właśnie powróciły do Parku Zamkowego. Ptaki przezimowały w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Teraz gdy nadeszła wiosna i cieplejsze dni, wodzisławianie znów mogą cieszyć się ich obecnością w parkowym stawie. DPK, Fb Miasto Wodzisław Śl.
Wodzisławskie łabędzie Romeo i Julia, symbol miasta i ulubieńcy mieszkańców, powróciły do Parku Zamkowego. Przypominamy, że zimę zwierzęta spędziły w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Zobaczcie tę przepiękną parę ptaków.

Łabędzie Romeo i Julia to symbol starówki w Wodzisławiu Śląskim. Ulubieńcy mieszkańców właśnie powrócili do Parku Zamkowego. Ptaki przezimowały w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekę nad nimi sprawował proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec. Teraz gdy nadeszła wiosna i cieplejsze dni, wodzisławianie znów mogą cieszyć się ich obecnością w parkowym stawie.

Czym dokarmiać ptactwo wodne?

- Łabędzie, kaczki i gęsi to ptaki roślinożerne i należy umożliwić im samodzielne zdobywanie pokarmu. Można dokarmiać je drobno pokrojonymi, surowymi lub gotowanymi (bez soli) warzywami, otrębami, ziarnami kukurydzy - informuje ratusz.

Wybierając miejsca dokarmiania, należy pamiętać, aby były one położone poza terenami narażonymi na niebezpieczeństwo spotkania z psami albo kotami oraz z dala od dróg i chodników. Pokarm należy ptakom podawać w taki sposób, aby nie miał on kontaktu z wodą. Mokry pokarm może ulec zamarznięciu, spleśnieniu i zakwaszeniu. Należy wrzucać małe ilości pokarmu, które zostaną na bieżąco zjedzone przez ptaki.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto